Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge’ın ardından, amatör pilotların katılımıyla düzenlenen V2 Challenge İstanbul’un ikinci ayağı 18 Mart Pazar günü Autodrom Yarış Pisti’nde gerçekleşti.  

 

Motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlayan V2 Challenge İstanbul’un ikinci ayağı 18 Mart Pazar günü koşuldu.  Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen ilk Türk yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V2 Challenge için motorsporları tutkunları bu kez Autodrom Yarış Pisti’nde biraraya geldi. 14 amatör pilotun mücadelesine sahne olan V2 Challenge İstanbul’un 2’inci ayağında ilk üç sırayı Ümitcan Özdemir, Yiğit Timur ve Hüseyin Sözen paylaştı.

Birincinin İsmi Değişti

V2 Challenge İstanbul’un ilk yarışını ikinci bitiren Ümitcan Özdemir, mücadelenin 2’inci ayağında birinci olarak ilk V2 Challenge İstanbul Kupası’na sahip olmak için büyük avantaj elde etti. Son yarış öncesi genel sıralamada 15’şer puanla ilk iki sırayı paylaşan Ümitcan Özdemir ve Yiğit Timur’un bu çekişmeli mücadelesi, V2 Challenge İstanbul’da heyecanın son ayağa kadar taşıyor. Liderlik mücadelesinin 3’üncü sırasında ise 2 yarışta da podyum görmemesine karşın 6 puanla Göksun Erkek yer alıyor.

Yarışçı olmak isteyenlere fırsat

Türkiye’de motorsporlarının tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge İstanbul , motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara kısaca bu spora gönül veren herkese açık. V2 Challenge’a katılmak isteyenlerin tek yapmaları gereken ise Volkan Işık Akademi tarafından yapılan eğitimlere katılmak.