Münih, BMW tesisindeki çıraklar, MINI Cooper S Paceman ALL4 temelli benzersiz otomobil ile MINI ruhunu taşıdılar.

MINI Paceman Adventure

Münih ve Dingolfing’de bulunan BMW tesisleride genç çıraklar ve ustaları arasındaki yaratıcı işbirliği, MINI’ye tamamen benzersiz bir görünüm kazandırdı. Öğrenciler, MINI Cooper S Paceman’ı temel model olarak seçerek, otomobili pikap tipi kargo alanlı iki koltuklu otomobile dönüştürdüler. Güçlü turbo şarjlı motor, akıllı dört çeker sistemi ALL4,modifiye edilmiş süspansiyon ve çok sayıda benzersiz özelliğin varlığı bu çok yönlü otomobilin her şeye hazırlıklı olduğu anlamına geliyor.

Adı, MINI Paceman Adventure.

MINI markasındaki en son yaratıcı görünüm çalışması, BMW Group’un genç çırakları arasındaki yetenek derecesini yansıtmaktadır. MINI Paceman Adventure, yenilikçi iki koltuklu pikap otomobil konsepti ile 135 kW/184 hp MINI Cooper S Paceman ALL4 tahrik teknolojisini birleştirmektedir. Otomobilin yolcu bölümü; bagaj ve kargo alanının başladığı yerde, ön koltukların hemen arkasında sonlanmaktadır. Ayrıca, tek parçadan oluşturulmuş tavan rayına da bir yedek lastik sığabilir.

MINI Paceman Adventure, çamurlu arazi koşullarında, çölde ya da çakıllı yollarda sürüş için uygundur. Bu pikap formlu otomobil, alışılmış kısa MINI çıkıntılarına ek olarak genişletilmiş zemin açıklığı ve daha yüksek ön ve arka açıklık rampaları ile modifiye edilmiş şasiye sahiptir. Şnorkel tipi tavan seviyesi hava girişi, MINI Paceman Advanture’ın zorlu nehir geçişlerinin üstesinden gelebileceği anlamına gelir.

Tavan rayının ön çapraz elemanı üzerine monte edilen ilave aydınlatmalar, geniş ve derin dişlilere sahip özel arazi sürüşü mükemmel takibi garanti ederken, görüş mesafesini optimuma ulaştırır. MINI Paceman Adventure, özel Orman Yeşili metalik boya işi özelliğine sahiptir.

MINI Paceman Adventure seri üretimi için herhangi bir planlama yapılmamış bir tasarım çalışmasıdır.

MINI Paceman Adventure_Otomobiltutkunu