Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Borusan Otomotiv ana sposorluğunda, 4 Mayıs Pazar günü İstanbul Boğazı’ da düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest yelken yarışlarına katılım bu yıl da rekor seviyeye ulaştı. Her tip yelkenli teknenin katılımına açık olan yarışta toplam 122 yelkenli kıyasıya mücadele etti.

BMW Bosphorus Sailing Fest 2014

Sinan Sümer komutasındaki Arçelik Alize IRC sınıflarında genel klasman birincisi oldu. Birinci olan ekip, 3 – 5 Eylül 2014 tarihlerinde Valensiya İspanya’da düzenlenecek BMW Sail Racing Academy’e katılma hakkı kazandı. Amatör yelkencilerin yarıştığı Yelken Tutkunları sınıfında ise genel klasman birincisi Şükrü Sanus komutasındaki RUFFLES FARR 25 yatı oldu ve TYF Trofesini kazandı.

Diğer yandan Bebek Parkı’nda kurulan festival alanında, yelken duayenlerinin katıldığı söyleşiler, çocuk ve yetişkin aktiviteleri ve canlı müzik performansları ile 7den 70’e tüm deniz ve yelken severler bir araya geldi. 

İstanbul Boğazı’nda muhteşem görüntüler oluşturan BMW BOSPHORUS SAILING FEST 2014 Ayhan Sicimoğlu konseriyle sona erdi. 

BMW, tüm dünyada olduğu gibi Borusan Otomotiv ile Türkiye’de de yelken sporuna destek vererek spora olan tutkuyu arttırıyor. Festivalin her yıl büyüyerek gelişmesi ve Türkiye’nin en kapsamlı Yelken Festivali olması hedefleniyor. 

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Türkiye’de denizcilik ve yelken kültürünün yaygınlaşmasına ve deniz turizminin gelişimine katkısı olması amacıyla dördüncü kez gerçekleşen “Bosphorus Sailing Fest” 2014 yılında da Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda düzenlendi.