LeasePlan çalışanları 80 saatte, SHÇEK’e bağlı Kassel Çocuk Köyü’nde en güzel mesailerini yaparak, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdi.

LeasePlan_Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü_Kassel Çocuk Köyü_otomobiltutkunu

LeasePlan çalışanlarından anlamlı hizmet. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı Kassel Çocuk Köyü’nün bazı birim ve kullanılan ekipmanların yenileme çalışmalarını gerçekleştirdiler.

LeasePlan’ın kurum içinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 16 gönüllü LeasePlan personeli, toplam 80 saatlik bir iş gücüyle Çocuk Köyü’nde 0-3 yaş grubu 12 çocuğun kaldığı evin oyun odasını yeniledi. Ekip, aynı evin çamaşır ve kurutma makinalarını da yeniledi.

96 çocuğun yaşadığı Kassel Çocuk Köyü’nde tüm çocukların kullanımına açık olan bir kütüphane odasını da kuran LeasePlan çalışanları, kütüphane zeminini yenileyerek, tüm kitaplık, masa ve oturma gruplarının kurulumunu da yaptılar.

Tüm dünyada projeler yürütülüyor

LeasePlan’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 31 ülkede tüm LeasePlan çalışanları faaliyet gösterdikleri ülkelerde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. Okul cephelerinin boyanmasından, mahalle parklarının düzenlemesine kadar farklı projelerde gönüllü çalıştılar.

Geçtiğimiz yıl tüm çalışanlarının katıldığı bir projeyle Kavacık Çavuşbaşı’nda 250 fidan diken ve LeasePlan fidanlığını oluşturan LeasePlan Türkiye, Kassel Çocuk Köyü’ndeki iyileştirme çalışmalarına önümüzdeki yılda da devam edecek.

lease_plan_LeasePlan_otomobiltutkunu