Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi ile ralliseverlerle buluşan Pegasus Racing, İzmir’den önemli başarı ve puanlarla döndü. İlk yarış sonrası 36 puan ile Türkiye Takımlar Şampiyonası’nda lider durumda olan Pegasus Racing podyumun iki basamağında da yer aldı.

Üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan Luca Rossetti / Matteo Chiarcossi ikilisi ralli öncesi testlerde ilk kez buluştuğu Skoda Fabia S2000’leri ile ilk kez yarıştıkları Ege Rallisi’ni ilk gün lider tamamlamalarına rağmen, ikinci sırada tamamlamayı başardılar. İlk kez böyle değişken ve kaygan bir asfaltta yarıştığını belirten Luca, gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Diğer Skoda Fabia S2000’i kullanan, Luca Rossetti’nin takım arkadaşı Burak Çukurova / Ünal Tezel ikilisi ise geçen sezon kazandıkları Ege Rallisi’ne yakıt sisteminde yaşadıkları bir arıza yüzünden veda etmek zorunda kaldılar.

 

Pegasus Racing’in Fiat kanadında ise büyük bir heyecan vardı. İlk kez S2000 bir araçla start alan Fatih Kara / Bilge Ayan ekibinin güçlü ve iddialı rakiplerinin önünde, üstelik altıncı etabın en iyi zamanını da yaparak, Grande Punto S2000’leri ile podyumun üçüncü basamağına çıkması büyük sevinç yarattı.

 

İkiçeker şampiyonası’nda ise gene birincilik Pegasus Racing ekiplerine aitti. Punto S1600 ile yarışan Ünal Şenbahar / Emir Şahin ikilisi yaklaşık iki dakikadan fazla bir farkla, müthiş mücadeleden galip ayrılmayı başardılar.

 

Diğer Punto S1600 ekibi olan Alkan Erden / Cem Bakançocukları ise sınıf 5 ikincisi olarak şampiyona için değerli puanlar aldılar. Takmımın tek bayan pilotu Simin Bıçakçıoğlu/Afşin Baydar ise Punto S1600’leri ile bayanlar birincisi olarak araçlarına alışmış olduklarını hissettirip, sezonun geri kalanı için güzel sinyaller verdiler. Fiat Palio S1600 ile yarışan Berkay Şavkay/Can Hergüner ikilisi ise ilk gün attıkları spinin ardından, ikinci gün sol ön lastiklerinin bijon kesmesi ile yarış dışı kaldılar.

Sezonun bir sonraki yarışı 28-29 Nisan tarihlerinde koşulacak Eskişehir Rallisi.