Borusan Otomotiv Motorsport pilotları Aytaç Biter, Kaan Gürgenç, ve İbrahim Okyay Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen şampiyonlar gecesinde ödüllerini aldı. Gecede Türkiye Pist Takımlar Şampiyonluğu ödülünü takım adına, Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Fatma Tüker teslim aldı.

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay, 2011 sezonunda Avrupa Binek Otomobiller Kupası’nda yarışmış, İtalya ve Almanya WTCC yarışlarda BMW 320si ile ülkemizi başarı ile temsil etmişti. Jay Ten kupası yarışını kazanan milli sporcumuz, Uluslararası Başarı ödüne layık görüldü.

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Aytaç Biter, gecede Maxi Grup şampiyonluk kupasını aldı. Türkiye Pist Şampiyonası’nda BMW M3 GT ile yarışan ve katıldığı 12 yarışın 8’ini kazanarak şampiyonluğa ulaşan Aytaç Biter kariyerinin dördüncü şampiyonluğunu elde etmiş oldu.

 

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç gecede Süper Grup Şampiyonu ödülünü aldı. Sezon boyunca BMW M3GT4 ile 9 kez birincilik kupasını kaldıran Gürgenç, bu sene pist yarışlarında en çok birincilik kazanan pilot oldu.

2011’de Avrupa Karting Kupası ve İngiltere Karting Şampiyonası’nda başarılar elde eden ve şu anda Rotax Kış Kupası için İspanya’da olan Borusan Otomotiv Motorsport’un Milli karting pilotu Kaan Önder’in Uluslar arası başarı ödülünü kendisi adına İbrahim Okyay aldı.

Borusan Otomotiv Motorsport takım direktörü Tolga Özakıncı yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Bu sene Türkiye Pist Şampiyonası’nda araç parkımızı büyüttük ve Pist Takımlar Şampiyonluğu ile birlikte Süper ve Maxi Grup şampiyonluklarını elde ettik. Genç karting pilotumuz Kaan Önder ve tecrübeli pilotumuz İbrahim Okyay bizi uluslar arası arenada gururlandırdı. Borusan Otomotiv Motorsport olarak 2012 sezonuna 2011’den aldığımız güç ve heyecan ile başlayacağız. Yeni sezonda yurtdışı misyonumuzu devam ettirmeyi planlıyoruz. 2012 yarış sezonu projelerimizi yakın zamanda açıklayacağız.”

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun düzenlediği gece kategorilerinde dereceye giren diğer sporcuların ödüllerinin dağıtılması ile son buldu.