Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun geleneksel olarak düzenlediği Şampiyonlar Gecesi Ödül Töreni 11 Şubat Cumartesi akşamı TMOK Olimpiyatevi’nde coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Geride bıraktığımız 2011 sezonunda Türkiye’de, sekiz ayrı branşta yapılan ulusal şampiyona yarışlarının ardından, kendi kategorilerinde Türkiye Şampiyonu ya da Birincisi olan sporcuların kupalarına kavuştuğu TOSFED Şampiyonlar Gecesi 11 Şubat 2012 Cumartesi günü Ataköy´deki Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyatevi´nde düzenlendi.

2011 otomobil sporları sezonunda koşulan 40 ulusal şampiyona yarışmasının kupa galipleri bu gecede kupa kaldırdılar.Kokteyl ile birlikte yaklaşık beş saat sürecek gecede spor camiasının önde gelen isimleri ile medya mensupları hazır bulundu.

2011 yılında yarış düzenleyen kulüplerimiz, Federasyon il temsilcileri ve il gözetmen kurullarına, 2011 sezonunda ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden sporcularımızın yanı sıra Türkiye Klasik Otomobil, Off-road, Karting, Tırmanma, Historic Rally, Otokros, Pist ve Ralli branşlarında geçtiğimiz sezonu ilk sırada noktalayan sporcu ve takımlarımıza kupaları takdim edildi.

Toplamda 71 kupa ve 93 plaket olmak üzere 164 ödülün dağıtıldığı törende sezon boyunca yaptıkları sürekli yayınlarla, otomobil sporlarına destek veren medya kuruluşlarına da teşekkür ödülleri teslim edildi.