Borusan Otomotiv Motorsport 13-14 Ekim tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. ve 6. ayak yarışları için İzmir Ülkü Pınarbaşı Pisti’nde idi. Türkiye pistlerinin en hızlılarının şampiyonluklarını ilan ettikleri hafta sonunda Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç “2012 Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup Şampiyonu” oldu.

Cumartesi günü iki yarış koşuldu. Kaan Gürgenç ilk yarışı rakiplerinin önünde ilk sırada tamamlarken ikinci yarış risk almadı ve ikincilikle yetindi. Bu iki yarışı da şampiyonadaki en yakın rakibinin önünde bitiren Gürgenç, Pazar günü koşulacak yarışlar öncesi büyük avantaj elde etti. Pazar günü ilk yarış şampiyonluk düğümünün çözüldüğü yarış oldu. Şampiyonada ikinci sırada bulunan Ayhan Germirli’nin önünde giderken rakibinin yarış dışı olduğunu gören Kaan Gürgenç temposunu azalttı ve ikinci sırada finişe gelerek matematiksel olarak şampiyonluğunu son yarış öncesi garantiledi. Ancak İzmir Ülkü Pisti’ne Pazar günü gelen motorsporları severleri unutmayan Gürgenç, son yarışa da çıkarak BMW320si ile izleyenlere güzel bir mücadele izletti.

Yarış sonu konuşan 2012 Türkiye Pist Şampiyonu Kaan Gürgenç şunları söyledi: “Çok mutluyum, zorlu ve bir o kadar da keyifli bir hafta sonu oldu. Tüm sezon rekabet çok yüksekti, ayrıca son 3 yarışa su kayağı yaptığım sırasında kırdığım ayağımın tam iyileşmemiş hali ile katıldığım için fiziksel olarak da zorlandım. İki senedir üst üste şampiyonluğa ulaşmam için emek harcayan tüm ekibime teşekkür ederim. 2012 Süper Grup Şampiyonluğu’nu babama adamak istiyorum. Kaybettiğim babam Solo Türk pilotu idi. Tüm sezon kaskımda Solo Türk amblemini taşıdım. O havada ben pistlerde pilot olarak önemli başarılar elde ettik. Babamın izinden gittiğim için benimle gurur duyduğunu umuyorum.”

Borusan Otomotiv Motorsport’un bu sezon yurt dışındaki endurance yarışlarını takip eden pilotu İbrahim Okyay Cuma günkü sıralama turlarında en iyi zamanı yaptıktan sonra katıldığı Türkiye Pist Şampiyonası beşinci ayak birinci yarışını ikinci sırada tamamladı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Borusan Lojistik, Card Finans, Toshiba ve Glasurit’dir.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT 2012 YARIŞ TAKVİMİ:

09-10 Ocak Dubai BAE (24 Hours)
12-13 Şubat Campillos İspanya(Karting)
10-11 Mart Monza İtalya (ETCC)
01-02 Nisan Genk Belçika(Karting)
14-15 Nisan Ülkü Pisti İzmir (TPŞ)
28-29 Nisan Slovakia Ring Slovakya (ETCC)
12-13 Mayıs İstanbul Park İstanbul (TPŞ)
12-13 Mayıs Wackersdrof Almanya (Karting)
19-20 Mayıs Salzburgring Avusturya (ETCC)
16-17 Haziran Körfez Pisti İzmit (TPŞ)
23-24 Haziran Imola İtalya (ETCC)
29-30 Temmuz Kristianstad İsveç (Karting)
21 Ağustos Lausitzring Almanya (Formula BMW)
8-9 Eylül Barcelona İspanya (24 Hours)
15-16 Eylül Salbris Fransa (Karting)
22-23 Eylül Körfez Pisti İzmit (TPŞ)
13 Ekim Ülkü Pisti İzmir (TPŞ)
14 Ekim Ülkü Pisti İzmir (TPŞ)
10   Kasım Lausitzring Almanya   (Formula BMW)
11   Kasım Lausitzring Almanya   (Formula BMW)