DRD Filo Kiralama Kamuoyu Açıklaması

0
26

DRD Filo Kiralama Kamuoyu Açıklaması

Türkiye’mizi araç kiralama kavramıyla tanıştıran, sektörün kurucu ve öncü markası olarak bu yıl kuruluşunun 21.yılını geride bırakmış bulunuyoruz.

21 yıldır beraber yol aldığımız tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimizle kurumsal etiğe dayalı, şeffaf bir yönetim ve güven merkezli işbirliğini ilkesel olarak benimsedik. Prensiplerimiz doğrultusunda faaliyetlerimiz ile ilgili bilgileri, finansal performansımızı tüm paydaşlarımız ve kamuoyu ile düzenli olarak paylaştık. Arkasında durduğumuz ilke ve etik değerlerimizin her zaman faydasını gördük.

Bildiğiniz gibi ülkemiz ekonomisi, çok özel bir dönemden geçmektedir. Bu dönemin dinamikleri ve sonuçları, tüm Türkiye ekonomisinde olduğu gibi bizi de derinden etkilemiştir. Bu gelişmelerin doğal bir sonucu olarak 2018 Ağustos ayında finans kuruluşları ile başlattığımız görüşmelerimizi 17 Mayıs 2019 tarihi itibari ile sonlandırmış ve finansal yapılandırmamızı tamamlamış bulunuyoruz.

Geride bıraktığımız 9 aylık dönemde, çok taraflı olması bakımından örnek gösterilebilecek, önemli bir yapılandırma süreci yaşadık. Toplam 41 finans kurumu ile başlattığımız görüşmelerimizi Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank liderliğinde başarılı şekilde tamamladık. Bu yapılandırmanın olumlu etkilerinin sadece sektörümüze değil, tüm piyasaya moral verecek nitelikte olduğuna inancımız tamdır.

Bu süreçte, başta lider bankalar başta olmak üzere tüm finans kuruluşlarına, ilgili kamu kurumlarına, tedarikçilerimize DRD ismine gösterdikleri hassasiyet, anlayış ve güven temelli yaklaşımları için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, DRD Filo Kiralama