Yarı yıl tatili sona eriyor ve 15 bin servis aracı yola çıkmaya hazırlanıyor. Continental Türkiye Satış Direktörü Teoman Görgün “trafikte kış lastiksiz veya bakımlarını ihmal eden tek bir araç bile toplam trafik güvenliğini riske atar” diyerek trafiğe çıkacak tüm sürücüleri araç ve lastiklerinin düzenli bakımlarını ihmal etmemeleri konusunda uyarıyor.

DisDerinligiKontrol_Continental Otomobiltutkunu

Okulların açılmasıyla birlikte hem özel hem ticari araçların trafikte olacağını göz önünde bulunduran Continental Türkiye Satış Direktörü Teoman Görgün, sürücüleri araçlarının ve lastiklerinin bakımlarını ihmal etmemeleri konusunda uyardı. Lastik ve araç bakımlarının güvenilir, yeterli ve doğru ekipmanla donatılmış bakım merkezlerinde, yetkin servis görevlileri tarafından yapılması gerekliliğine dikkat çeken Görgün, Continental için en önemli konunun “güvenlik” olduğunu; güvenli sürüş için hiçbir noktadan taviz verilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Artık sadece karlı veya buzlu yollarda değil, kış koşullarının yaşandığı durumlarda kış lastiği kullanma konusundaki bilincin yerleşmeye başladığını gözlemlemeye başladık” diyen Görgün, her durumda trafikte kış lastiksiz veya bakımlarını ihmal eden tek bir aracın bile tüm araçlar için risk taşıdığını vurguladı.

Bunları unutmayın!