İlk kez BMW 5 Serisi’nde karşımıza çıkan “Gran Turismo” gövde tipi BMW 3 Serisi’nde de uygulanarak serideki gövde seçeneklerini 5’e yükseltiyor. Böylece kullanıcılara her zevke ve ihtiyaca yönelik bir 3 Serisi sunuluyor. 

BMW GT3 BMW-3-Serisi-Gran-Turismo_BMW-3-Gran-Turismo_otomobiltutkunu_BMW-Gran-Turismo-Pictures_Gran-Turismo-Image

Coupé tarzı sportif tasarımı, geniş ve kullanışlı iç mekanı ve geniş bagaj alanı sayesinde, bir touringin sunduğu kullanışlılığı arayıp touring tasarımı tercih etmek istemeyenlerin ihtiyaçlarını da sonuna kadar karşılıyor.

Sedan seçeneğinden 7 cm daha fazla arka diz mesafesi ve 6 cm daha yüksek bir sürüş pozisyonu sunan Gran Turismo’nun açısı ayarlanabilen arka koltukları ve panoramik cam tavanı sayesinde uzun yolculuklar da ferah ve keyifli bir hale geliyor.  BMW 3 Serisi Sedan’a göre 20 cm daha uzun ve 8 cm daha yüksek olan otomobil daha kaslı ve güçlü gözüküyor. Elektrikli kapanma özelliği standart olarak sunulan bagajın 520lt’lik hacmi koltuklar yatırıldığında 1600lt’ye kadar çıkabiliyor.

Kısaca; tasarım, hacim ve fonksiyonelliğin eşsiz bir bileşimi olan bu otomobil farklı Line seçenekleri ile de daha kişisel otomobil yaratmak isteyenlere hitap ediyor. BMW 320d Gran Turismo’nun başlangıç fiyatı €58,200 olup Sedan model ile arasında €5,000’luk bir fiyat farkı bulunuyor.

BMW GT3 BMW-3-Serisi-Gran-Turismo_BMW-3-Gran-Turismo_otomobiltutkunu_BMW-Gran-Turismo-Pictures_Gran-Turismo-Image