• Mükemmel aerodinamik tasarım
  • Çift kokpit tasarımlı, geniş, konforlu iç mekan ve birinci sınıf malzeme kalitesi
  • Güçlü ve verimli 4 silindirli 2.0 dizel motor ve yüksek standart güvenlik özellikleri ile 2012 yılının ikinci yarıyılında Türkiye pazarında

Dünya prömiyerini ABD ve Çin’de eşzamanlı olarak gerçekleştirdikten sonra Amerika’da başarılı satış grafiği ile Avrupa’da, ilk defa pazara sunulacak Chevrolet Malibu gelecek yıl ikinci yarıyılda Türkiye pazarına, Avrupa ile eşzamanlı olarak girecek.

Chevrolet’nin özgün çiftli ızgarası, güçlü Xenon veya halojen (HID) ön farlar, önde ve arkada büyük Chevrolet papyon amblemleri ve yeni Camaro’dan esinlenmiş arka farlar ile Yeni Malibu dış tasarımında gayet iddialı.Adeta zemine yapışmış duruş ve spoyler araca iddialı ve atletik bir görünüm kazandırmaktadır. 0.28 sürtünme katsayısı ile Malibu, Chevrolet’nin aerodinamik bakımından en etkin otomobillerden biri olacak.

Yeni Malibu geniş omuz ve diz boşluğu bulunan göz alıcı, geniş ve konforlu bir ortam yaratan tamamen yeni çift kokpit tasarımına sahip.Kullanılan metalik veya krom vurgular, gösterge paneli boyunca yumuşak ortam aydınlatması ve depolama ceplerinin yanı sıra kontrast dikişler aracın iç mekanına zarafet katıyor. Yeni Malibu, pekçok saklama alanına da sahiptir. Özellikle, 6 inc dokunmatik ekranlı radyonun arkasında yer alan geniş ve gizli bir bölmesi bulunur. Son teknolojilerden yararlanılmış, yeni renkli radyo sistemi ve navigasyon sistemi sunulacaktır.

Türkiye’de 2012 yılının ikinci yarısında pazara girecek olan Yeni Malibu 2.0 164hp dizel motor seçeneği ile otomatik şanzımanlı olarak sunulacak.

Tüm beş emniyet kemeri üç noktadan gergi sistemine sahiptir ve çocuk güvenliği için ISOFIX bağlantı noktaları hazırlığı bulunmaktadır. Chevrolet Cruze, sportif hatchback tasarımı, tüm donanım seviyelerinde standart sunulan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), 8 hava yastığı, kaliteli iç mekan malzemeleri ile Türkiye pazarında müşterilerden yüksek talep görecektir.

Yeni Malibu’nun, sağlam gövde yapısı dinamik araç kontrolü sağlar. Tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC), fren destek sistemi (BA), viraj alma sırasında fren kontrolü, hidrolik fren düşürme desteği ve sürüklenme torku kontrolü ve 8 havayastığı standart olarak sunulmaktadır. Arka park desteği ve dikiz kamerası orta ve üst seviye modellerde mevcuttur.