Mazda CX-5 Kompakt Crossover SUV’nin dünya prömiyeri yapıldı. CX-5 Mazda’nın, çığır açan SKYACTIV Teknolojisinin tam anlamıyla kullanıldığı ve yeni “KODO – Canlı Hareket” tasarım temasıyla tasarlanmış olan yeni jenerasyon araçlarından ilki.

Mazda’nın kendine has olan keyifli sürüş özelliğini evrimleştiren Mazda CX-5, 2012’nin başından itibaren aşamalı olarak küresel pazara sürülecek.  SKYACTIV TEKNOLOJİSİ’nin, yepyeni Mazda benzinli ve dizel motorları, manuel ve otomatik şanzımanları, gövde ve şasesi de dâhil olmak üzere tam anlamıyla kullanılarak geliştirilen CX-5, hızlı tepki sunuyor. CX -5 bunun yanında yüksek kaliteli bir sürüşle beraber üstün bir çevre ve güvenlik performansı sunuyor.

Avrupa için üretilen CX-5’te kullanılan motor serileri arasında, Standart Güç ve Yüksek Güç versiyonları da mevcut olan Mazda SKYACTIV-G 2.0 benzinli motoru ve SKYACTIV 2.2 dizel motoru bulunuyor. İdeal bir verimlilik için her motorun sıkıştırma oranı, 14:1. Bu, rekor bir oran. Mazda, kompakt bir SUV için istisnai bir çevre performansı ve SKYACTIV-D 2.2 motor modeli için* 120g/km’den daha az bir CO2 salımı sağlamaya odaklandı,Mazda önden çekişli SKYACTIV-D 2.2 modeli, SKYACTIV-MT manuel şanzıman ve i-stop özelliklerine sahip olarak pazara sunulacak.CX-5 aynı zamanda, daha önce Mazda SHINARI ve Mazda MINAGI konsept otomobilleriyle görücüye çıkan, Mazda’nın yeni tasarım teması olan “KODO – Canlı Hareket” temasının tanıtılacağı ilk üretim modeli. KODO tasarımının eşsiz temaları arasında, daha dikkat çekici sıcak bir yüz ve güçlü bir canlılık ve çeviklik hissi veren dinamik bir stile sahip, göze çarpan bir tasarıma sahiptir.