Kolay temizleme etkisine sahip, tüm çelik ve alüminyum jantlar için asit içermeyen özel temizleyicidir. Etkisini renk değişimiyle gösterir.

 

Kolay temizleme efekti, jantın üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak, fren balatası tozlarının yüzeye daha az yapışmasını sağlar. Asit içermeyen güçlü etken madde konsantrasyonu, jant yüzeyini ve bijonu korur. Ürün malzemeye zarar vermeden çelik ve alüminyum jantlar üzerinde fren aşınmaları, yol pisliği, yağ ve lastik kalıntıları, pas parçacıkları gibi en inatçı kirleri çok tasarruflu bir tüketim ile giderir.

Aerosol  kutusunda itici madde olarak sadece hava kullanılmıştır. Ürün içeriğinde yanıcı ve zararlı itici gazlar kullanılmamıştır. pH değeri 7’dir. Kokusu karakteristik kirazdır.

Mükemmel püskürtme hassasiyeti olan ürün, her pozisyonda 360° püskürtür.

Ürün kısa mesafeden (yaklaşık20 cm), jantın tüm yüzeyine eşit şekilde uygulanır.Kirlilik derecesine göre 3-5 dakika bekletilir. Bekleme anında etken maddesi kırmızı ile mor arası bir renk alır. Sonrasında güçlü püskürtme su veya yüksek basınçlı temizleyici ile iyice durulanır. Özellikle inatçı kirlerde, kaba yüzeylerde temizlik etkisini arttırmak amacıyla Würth temizlik fırçası kullanılabilir.