İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Eurasia Motosiklet Fuarı’nda, Vespa’nın son modeli Primavera’nın Türkiye lansmanı yapıldı. Piaggio & C.S.p.a’nın, Türkiye genel distribütörü Ferco Motor, fuarda ayrıca motosiklet kültürünün farklı kesimlerine hitap eden Vespa, Piaggio, Aprilia ve Moto Guzzi markalarının gözde modellerini sergiledi. Efsanevi Giulio Cesare Carcano tarafından tasarlanan ve özel işçilikle sınırlı sayıda üretilen Moto Guzzi V7 Racer ise fuarın en niş ürünlerinden biri olarak ayrıcalıklarını ortaya koydu.

Moto Guzzi v7 Racer_Moto Guzzi Otomobiltutkunu_Vespa

Yaklaşan bahar sezonunun habercisi Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı’nın altıncısı 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Piaggio & C.S.p.a’nın, Türkiye genel distribütörü Ferco Motor, 417 metrekarelik bir alanda Vespa, Piaggio, Aprilia ve Moto Guzzi markalarının sevilen motorlarını motosiklet severlerle buluşturdu. Motosiklet tutkunlarının tümünün kendilerine uygun bir motor bulabileceği standıyla dikkat çeken Ferco Motor, Vespa’nın, en yeni modeli olan Primavera modelini Türkiye’de ilk kez fuarda sergiledi.

Yenilenen teknolojisi ve gelişmiş tasarımıyla Vespa Primavera

Tüm dünyada bir tasarım ikonu olarak kabul edilen Vespa’nın, ilki 1968 yılında piyasaya sürülen Primavera modeli, teknolojide çığır açan özellikleriyle motosiklet dünyasına geri döndü. Çevreci özellikleriyle mevcut küçük gövdeli modellerden ayrışan Primavera, enerjiyi verimli kullanıyor, sahip olduğu led gündüz farları ve arka lambaları, yol bilgisayarı, geliştirilmiş yakıt tüketimi ve azaltılmış emisyon oranları ile fark yaratıyor. Miras aldığı neşeyi koruyan model, Monte Bianco Beyazı, Gece Mavisi, Ejder Kırmızısı, Crete Senesi Kahverengisi, Marechiaro Açık Mavisi ve Volkan Siyahı olmak üzere renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Zevkinize uygun bir kombinasyon yapmanızı kolaylaştıran üç özel sele rengi seçeneği bulunuyor. 11″ alaşımlı tekerlek jantları ise tamamen yeni ve beş jant teli geleneğinden uzaklaşmadan klasik Vespa tasarımını yeniden yorumluyor.

Hiperspor Motosiklet Jenerasyonunu yaratan model; Aprilia RSV4

Fuarda sergilenen Aprilia RSV4 modeli tasarım ve işlevin nasıl mükemmelce bir araya getirildiğini gözler önüne serdi. İtalyan Aprilia’nın mühendisleri tarafından, pistlerde kazanılan zaferler ışığında geliştirilen Aprilia RSV4 R modeli, sahip olduğu üstün kompaktlık ve ultra-teknolojik fonksiyonlarıyla sürücüsüne kişisel sınırlarını devamlı yükseltme olanağı sağlıyor. Dünyanın ilk tam ölçekli üretim motosikleti olan Aprilia RSV4, motosiklet dengesini optimize eden oturma yerinin altına yerleştirilmiş yakıt tankı ile tankın boş ve dolu olduğu zamanlarda sürüş farklılığını ortadan kaldırıyor. Pazarda sunulan sistemler arasında en itibarlı fren sistemine sahip olan Aprilia RSV4, hiperspor motosikletleri dünyasına bir değişim rüzgarı getiriyor.

Efsane Moto Guzzi V7 serisinin tek spor modeli Racer da fuardaydı

1967 yılında, efsanevi Giulio Cesare Carcano tarafından tasarlanan Moto Guzzi V7’nin sınırlı sayıda üretilen serisi V7 Racer ise özel yapım motosiklet meraklılarını Ferco Motor standına çekti. Modelde özellikle yan panellerde, gaz pedalı korumalarında, susturucu montaj dirseklerinde ve şık deri kayışla süslenen krom kaplamalı benzin deposunda el işçiliğinin üstün kalitesi ön plana çıkıyor. Modeli koleksiyonerler için değerli kılan bir diğer özelliği ise sınırlı sayıda üretildiğini gösteren numaralı üretim plakası. İşçiliği, tasarımı ve fonksiyonlarıyla V7 Racer, motosiklet fuarının en seçkin ürünlerinden biri oldu.

“Seyahat Eden Oturma Odası” Piaggio X10

Maxi Scooter konseptinin yaratıcısı İtalyan Piaggio’nun “Seyahat Eden Oturma Odası” adını verdiği GT gamdaki motoru X10 da fuarın dikkat çekici ürünlerinden biri oldu. Motosiklet tutkunları için İtalyan zarafeti ile maksimum sürüş konforunu bir araya getiren model, Scooter dünyasında bir ilk olarak gidonlardaki arkadan ışıklandırmalı kumandalara sahip. Bu özellik, özellikle gece sürüşlerinde maksimum emniyet sağlıyor.