EDOX ‘ un spora ve sporcuya verdiği destek, Dakar rallisinde ülkemizi temsil edecek  KEMAL MERKİT ile devam ediyor.Dakar rallisinin resmi sponsoru Edox ; aynı zamanda  Türk Milli Sporcumuz Kemal Merkit’ in zaman tutucusu  ve sponsoru oldu . Yapılan basın toplantısında EDOX’ un Türkiye Distribütörü Mey saat yönetim kurulu başkanı  Fatih Yaman tarafından Edox ‘un  özel limitli saati  kendisine takdim edildi.

Milli sporcumuz Kemal Merkit Dakar’ın uluslar arası resmi sponsoru  Edox ‘un aynı zamanda da beni desteklemesi benim için onur verici dedi ve ekledi ;

7 kez katıldığı Dakar Rallisi’ni 6 kez bitirme başarısı gösteren Türk takımı kaptanı Kemal Merkit, önceki yıllarda tek başına yarışa katıldığını hatırlatarak, “2012 yılında 3 kişilik ekiple Dakar’da olacağız. Türk Bayrağı’nı finiş noktasına götürmek istiyoruz. Ondan sonraki hedefimiz de Mekanik Destek Almayanlar Sınıfı’nda ilk üçe girmek” şeklinde konuştu.

 Edox firması  TÜRKİYE’ de 2012 sezonunda “Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası”nın “Resmi Zamanlama Sponsoru” olarak şampiyonadaki yerini alırken bunun yanı sıra Türkiye ralli şampiyonu Yağız Avcı ‘nında zaman tutucusu ve  sponsorudur.

DÜNYA’ ya da ise Dünya Rallisi , Dünya Offshore ve Dünya Yelken ,Dünya Dakar Rallisinin uluslar arası resmi zaman tutucusu ve  Sponsorudur.