Bu sezon yedi ayaktan oluşacak ve tüm ayakları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) organizatörlüğünde düzenlenecek 2012 Türkiye Karting Şampiyonası ilk yarışı hafta sonu İzmir’de gerçekleştirildi.

13-15 yaş arasındaki sporcuların yarıştığı KF3 kategorisinde podyumun zirvesine çıkan isim, geçtiğimiz yıl İtalya’da yarışıp bu sezon Türkiye Karting Şampiyonası’na dönen Berkay Besler oldu. Besler, koşulan 20’şer turluk iki yarışı da rahat bir şekilde kazanırken, Emir Kalafatoğlu ve Yiğit Çetin de her iki yarışta ikinci ve üçüncü olarak sezona podyumda başlamış oldular.

Pistlerin en genç sporcularının (7-12 yaş) mücadele ettiği Mini kategori de koşulan 15’er turluk iki yarışın ardından Mert Dalkıran her iki yarışı da lider tamamladı ve podyumun zirvesine çıkan isim oldu. Bora Özcan haftayı ikinci olarak tamamlarken, Sarp Atasever üçüncülük kürsüsüne çıkan isim oldu. İzel Karasu mekanik arıza dolayısıyla birinci yarışı tamamlayamazken ikinci yarışta Sarp Atasever ile giriştiği üçüncülük mücadelesi izleyenlerden büyük alkış aldı.

KF2 kategorisinde kayıt olmazken, aynı hafta sonunda Rotax Max Senior ve Rotax Max Junior özel marka yarışmaları da gerçekleştirildi. Senior’da geçtiğimiz yılın Türkiye Karting KF3 Şampiyonu Batuhan Ünlü her iki yarışı da kazanırken, Junior kategoride de Berkay Besler iki yarışı da kazanıp sezona maksimum puan ile başladı.

2012 Türkiye Karting Şampiyonası, 19-20 Mayıs tarihlerinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek ikinci ayak yarışları ile devam edecek.