17 Kasım’da Asya ve Avrupa kıtaları arasında düzenlenen 35. İstanbul Maratonu’na katılan Shell çalışanları, adımlarını kadınlara destek olmak için attı. 70 kişiden oluşan Shell Koşu Ekibi’nin 10 kilometre koşusunda topladığı bağışlar ve Shell & Turcas’ın sağladığı destek,  AÇEV’in “Kadınlar Koşar Adım Yaşama” projesine güç katacak. Proje, Van ve Gaziantep illerinde yaşayan 850 kadını eğitime kavuşturacak.

Shell Istanbul Maratonu_otomobiltutkunu

35. İstanbul Maratonu’na katılan 70 kişilik Shell Koşu Ekibi, AÇEV ‘in ‘Kadınlar Koşar Adım Yaşama’ projesine katkı sağladı. Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal değer yaratan Shell, Türkiye’deki 90. Yıl kutlamaları kapsamında, çalışanlarından oluşturduğu 70 kişilik Shell koşu ekibi ile 35. İstanbul Maratonu’na katıldı.

Maratonun 10 kilometre kategorisine katılan Shell Koşu Ekibi, İstanbul’un Asya yakasında başladıkları koşuyu Eminönü’nde tamamladı. Shell & Turcas tarafından sağlanan destek ve Shell koşucularının topladıkları bağışlar, proje kapsamındaki çalışmalarda kullanılmak üzere AÇEV’in “Kadınlar Koşar Adım Yaşama” projesine aktarıldı. AÇEV, “Kadınlar Yaşama Doğru, Koşar Adım” projesi ile Van ve Gaziantep illerinde 850 kadına ulaşarak, kadınların temel ve bilgisayar okuryazarlık becerilerini geliştirecek.

Shell çalışanlarından toplumsal projelere gönüllü destek

Shell çalışanları toplumsal değer yaratan birçok projeye gönüllü olarak katılıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün öncülüğünde başlatılan ve Shell’in de katkı sağladığı Güvenli Trafik Projesi kapsamında Shell, sürücülere yol emniyeti eğitimleri veriyor. Shell çalışanları ayrıca okulları ziyaret ederek emniyet kemerinin hayati önemi ve yol emniyeti konularında öğrencileri bilgilendiriyor. Shell, dünyanın en büyük arkeolojik çalışmaları arasında yer alan Çatalhöyük kazılarına 16 yıldır katkı sağlıyor. Ayrıca, Shell & Turcas’ın T.C. Kocaeli Valiliği’nin kullanımına verdiği Derince’deki binası, ‘Derince Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Derince Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ olarak, orta ve ağır derecede zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocuklara eğitim imkânı sağlıyor.