Renault, geniş tüketici kitlesine hitap eden, farklı ihtiyaçlara cevap veren minivan, panelvan, minibüs ve kamyonet segmentlerinde farklı ürünlerini 24 – 27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen COMVEX İstanbul 3. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda sergiliyor. Farklı üst yapılı ürünler ile her türlü profesyonel ihtiyaca uyan çözümler sunan ve tüm üst yapılı ürünlerini Renault garantisi altında satışa sunan Renault, Hall3’te yer alan 1007 m2 standında 12 araç yer alıyor. Yeni Kangoo Multix Chromline, Yeni Kangoo Multix Pampa, Yeni Kangoo Express MaxiCombi, Yeni Kangoo Express Maxi Frigo versiyonları, Trafic Multix ve Passanger 8+1 Elegance, Yeni Master Minibüs 13+1 , Yeni Master 16+1 Turizm Otobüsü, Yeni Master Kamyonet  Platform, Yeni Master Kamyonet Monopan Kasa  , Yeni Master Kamyonet  Çift Kabin  Yeni Master Panelvan L3H2 Frigo versiyonları Renault standında tüketiciyle buluşuyor.

COMVEX İstanbul’da ilk kez gösterimi gerçekleştirilecek olan Yeni Master 16+1 Turizm Otobüsü ile turizm sektöründe de tüketicinin beğenisini kazanıyor. 16 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip Yeni Master Turizm Otobüsü 80.000 TL lansman özel fiyatı ile satışa sunuluyor .

Renault fuar süresince ticari araçlara özel kampanyalarını sürdürüyor. Yeni Kangoo Multix’te 15.000TL için 12 ay %0 faiz fırsatının yanısıra Yeni Kangoo Multix’te ÖTV Kasım ayında sıfırlanıyor! Ayrıca tüm Renault ticari araçlar için geçerli olan “Bahar’da 1,09% Faiz Oranı ile öde kampanyası” nı sürdürüyor.

 13 yıldır Batı Avrupa’da ticari araçların tartışılmaz lideri olan Renault, Türkiye pazarında da iddiasını sürdürüyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Markamız, ticari araç pazarında Ocak-Ekim 2011 döneminde 20bin 400 adetlik satış ile, %18 oranında büyüyen pazarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %53’lük bir büyüme gerçekleştirdi. Aynı şekilde pazar payında da geçen yıla oranla % 29’luk bir artış gerçekleştirdik. Özellikle üst yapılı ürünlerimizin çeşitliliğini artırarak farklı pazarlarda daha etkili ve rekabetçi olmak üzere 2012 yılına hızlı bir giriş yapacağız.” dedi.

 Renault ticari araçlar pazarda rekabetçi özelliklere sahip. Ekonomik ve çevreci özelliklerinin yanısıra 20 bin km’ye düşürülen bakım periyodu ve 3 yıl/ 100bin km garanti ile tüketicinin beğenisini topluyor. 7,1lt/100km’den başlayan şehirçi/dışı tüketimi ile Yeni Renault Master’ın önden çekişli versiyonları NEDC (New European Driving Cycle) tüketiminde lider. Araç, 1 depo ile 1400km mesafe katedebilme özelliği ile ekonomi ve konforu birarada sunuyor.

Renault, profesyonel müşterileri nezdindeki satış politikasını, dünyanın yirmi ülkesinde başlattığı Renault Profesyonel ile sürdürüyor. Profesyonel müşteriler için “tek merkez” kavramı temelinde oluşturulan Renault Profesyonel yapılanması, müşterilerin bütün gereksinimlerine pratik ve ektin bir çözüm getiren ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. 

Renault, ticari müşterilerinin beklentilerini karşılamak için Renault Profesyonel ile sadece kurumsal müşterilere özel ayrı bir satış ve satış sonrası hizmetnoktası sunuyor.. Mesleki beklenti ve gereksinimlerine en uygun çözümler, konusunda uzman ve özel hizmetler bir arada bulunuyor. Türkiye’de şu anda 20 noktada hizmet veren Renault Profesyonel noktalarının 2012 yılı sonunda 30 adete çıkması öngörülüyor.

Renault, 2012 yılında, eşdeğer termik modellerle aynı fiyata eksiksiz bir %100 elektrik motorlu ürün gamını satışa sunan ilk ve tek büyük üretici olacaktır. Bu modellerden biri olan, 160 km menzile sahip  Kangoo Express’in  %100 elektrikli versiyonu da Avrupa’da bu ay pazara sunuldu. Kullanımda « sıfır salınım» bu hafif ticari araç 3 m3 optimal yükleme hacmiyle profesyonelleri hedef alıyor.

ÜRÜNLER

Yeni Kangoo Multix

Kangoo, iç mekanı ve çok amaçlı kullanımı sayesinde müşteriye kalite, konfor ve pratikliği bir arada sunuyor. COMVEX İstanbul’da Renault, Yeni Kangoo Multix modelinin Türkiye pazarına özel olarak geliştirilen iki farklı versiyonunu sergiliyor: Yeni Kangoo Multix Chromline ve Yeni Kangoo Multix Pampa. Yeni Kangoo Multix’in en üst düzey donanım seviyesi kullanılarak geliştirilen Chromline versiyonu, estetik ve dış görünüşe özen gösteren tüketiciye hitap ediyor. Otomatik klima, cruise control, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, bluetooth gibi konfor özelliklerinin yanı sıra krom kaplamalar ile zenginleştirilen dış görünüşü ile Yeni Kangoo Multix Chromline farklı olmayı sevenlerin tercihi. Yeni Kangoo Multix Pampa ise Outdoor tarzında geliştirilmiş dış tasarımı ile daha dinamik, daha güçlü bir görünüm kazanıyor.

Yeni Kangoo Express

Yeni nesil çok işlevli bir minivan olan Yeni Kangoo Express hem iş odaklı hem de kişisel ulaşım ihtiyaçlarınıza çözüm sağlayan iki farklı versiyonu ile satışa sunuluyor. Yeni Kangoo Express Maxi Van tipi versiyonu 2,9 m’lik uzunluğa, 800 kg’lık yükleme kapasitesine ve 4,6 m3’lük hacime kadar taşıma ve yükleme olanağı sunan ideal bir iş ortağı. Yeni Kangoo Express Maxi Combi versiyonu ise 5 kişilik bir ekiple yolculuk yapma imkanı ve 1,3 m3’lük yükleme hacmi sunarak malzeme ve yolcu taşımacılığı arasında seçim yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. 85 bg dCi motoru ile 100 km’de 4,9 lt’lik yakıt tüketimi ve 130 gr/km Co2 emisyonu sunan Yeni Kangoo Express ile iş yolculukları hem ekonomik ve hem çevreci.

Yeni Trafic

Faaliyet alanı ne olursa olsun profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Trafic, Van ve Multix versiyonları ile satışa sunuluyor. 6 m3’lük yükleme hacmi ile her türlü yük taşımacılığına olanak veren Trafic Panelvan 2.0 dCi 115 bg’lik motoru ile performanstan da ödün vermiyor. Trafic Multix versiyonu ise 5+1 kişilik yolcu kapasitesi ve yük bölümü sayesinde hem yük hem de yolcu taşımacılığına imkan veriyor. Ayrıca katlanabilir modüler koltuğu sayesinde ihtiyaç olduğunda daha fazla yük alanı sunuyor. Trafic modelinin versiyonları 2.0 115bg motora sahip.

Trafic Passenger

Trafic ürün gamının binek araç konforu ve ticari araç işlevselliğini bir arada sunan ürünü 8+1 Passeger versiyonu. 6m3 Grand Confort ekipman seviyesi ile sunulan ve Renault’nun üst yapı çözüm ortağı ARGEN ile hazırlanan bu versiyon, bir ticari aracın genişliği ile binek otomobil konforunu arayanlara hitap ediyor. Ferah iç hacmi, kaliteli iç giydirmeleri, konforlu ve emniyetli koltukları ve geniş diz mesafesi ile dikkat çeken Trafic Minibüs’de sırtı katlanabilen arka koltuklar sayesinde ek bagaj hacmi de sağlanabiliyor.

Yeni Renault Master

Master’ın öne çıkan tasarımı, Renault’nun yeni panelvanın yeni çizgisinin habercisi. Büyük bir panelvanın sağlamlığını ve işlevselliğini yansıtan hatları, güçlü ve anlamlı.

Yeni Master, pazarın en fazla işlevsel eşya saklama gözü sunan kabinine sahip. Profesyonel müşterilerin gündelik hayatlarında gereksinim duydukları eşyalar için özel olarak tasarlanan bu gözler, kabinle bütünleşirken son derece de ergonomik.

Yeni Renault Master, özel bir araç düzeyinde konfor özelliklerine sahip. Sürüş kabininin ergonomisi, uzun yolda bile, üst sınıf bir konfor sunmak üzere tasarlandı.

Ticari araç pazarının tamamına hitap edebilen, 2.3 125bg gücünde motora sahip Renault Master’ın  3 ana versiyon bulunuyor:

Master Panelvan-Master Minibüs-Master Kamyonet.

Master Panelvan

11, 13, 15 ve 17 m3 olmak üzere 4 farklı yükleme hacmi, 3 farklı uzunluk ve 2 farklı yükseklik sunuyor.

Master Minibüs

Tüketicinin ihtiyaçlarına uygun çözümler üreten Renault, Yeni Master’ı üst yapı çözümleriyle tüketicinin beğenisine sunuyor. Segmentinde konforun referansı olmayı hedefleyen Renault Master’ın 13+1 Minibüs ve 16+1-17+1 Okul Otobüsü versiyonları mevcut. Master Minibüs versiyonları tüm mevzuatlara ve yönetmeliklere uygun Renault garantisi altında satışa sunuluyor.

Master okul otobüsü versiyonunda; mevzuatlara uygun olarak, 3 noktalı çocuk emniyet kemerleri, otomatik basamak, otomatik kayar kapı, acil çıkış kapısı, şöförün her açıyı görmesi için dizayn edilmiş aracın 4 farklı yerine yerleştirilmiş kamera sisteminin yanısıra ABS, fren destek sistemi sürücü hava yastığı standart, ESP opsiyonel olarak sunuluyor.

Bu araçlar arasında yer alan Yeni Master, kamyonet ve panelvan segmentinde farklı ihtiyaçlara yönelik 350 farklı versiyonu Renault garantisi ile satışa sunuluyor.

İlk kez COMVEX İstanbul’da müşterilerin beğenisine sunulacak olan yeni otobüs  versiyonu: Yeni Master 16+1 Turizm Otobüsü. 16 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip Yeni Master Turizm Otobüsü 6,8 m’lik uzunluğu, 2 m’lik genişliği, 2,8 m’lik yüksekliği, 4,5 tonluk azami yükleme kapasitesi ve 5,5 cm daha iyileştirilmiş diz mesafesi ile oldukça konforlu ve rahat bir yolculuk vaad ediyor. ESP, ABS, Sürücü hava yastığı gibi standart güvenlik özelliklerinin yanı sıra bu versiyona özel güvenlik sensörlü otomatik kayar kapı, otomatik basamak, tavan acil çıkış kapağı gibi güvenlik özellikleri de ön plana çıkıyor. Türbin tipi tavan ve klima ile her yolcu için özel hoparlör, aydınlatma, havalandırma sistemi ve bagaj alanı sunan bu yeni versiyon yolcu bölümü ısıtma sistemi ve turizm tipi özel tasarım yolcu koltukları ile konfor alanında göz dolduruyor. Bu versiyon 80.000 TL lansman özel fiyatı ile satışa sunuluyor.

Master Kamyonet

L2, L3 ve L4 ile 3 farklı uzunluk, 3,5 ton ve 4,5 tonluk 2 farklı yükleme alternatifi, tek ve çift kabin seçenekleri bulunuyor.

Üst yapılı araçlar

Tüm bunlara ek olarak Renault ticari araç gamında, üst yapılı versiyonlar ile genişleyen ve çok farklı meslek gruplarının ihtiyaçlarına çözüm bulan bir ürün çeşitliliği mevcut: Master Kamyonet Sac Kasa, Kamyonet Monopan Kasa, Kamyonet Polyester Kasa ve Master Frigorifik versiyonları. Bu fuarda Master Kamyonet L4 Monopan Kasa öne çıkan üst yapılı versiyon. 1895 kg taşıma kapasitesi, 4.5 tonluk azami yüklü ağırlığı ve 21 m3’lük yükleme hacmi ile pazarda oldukça rekabetçi bir ürün.

Renault Profesyonel

Renault, ticari müşterilerinin beklentilerini karşılamak için Renault Profesyonel ile sadece kurumsal müşterilere özel ayrı bir satış ve satış sonrası hizmetleri sunuyor.. Mesleki beklenti ve gereksinimlerine en uygun çözümler, konusunda uzman ve özel hizmetler bir arada bulunuyor.

Profesyonel müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel eğitim almış satış ve satış sonrası ekipleri bu  müşteriler için ayrılmış özel alanlarda hizmet veriyor.

Renault Profesyonel noktalarında oluşturulan özel alanlar ile Renault Ticari Araç ürün yelpazesi ve özellikle üstyapılı ürünlerin görünürlüğü sağlanıyor. Üst yapılı ürünler konusunda müşterilere özel hizmet ayrıcalığı sunuluyor.

Profesyonel kullanıma bağlı bütün hizmetlerin tek bir tesiste birleştirilmesi: yeni ve ikinci el araç alımı, özel aksesuar ve düzenlemeler, üstyapı projelendirme, finansman, bakım sözleşmesi, kiralama, vs. Düzenli olarak randevusuz binek ve ticari araç deneme olanakları sunuluyor. Buna ek olarak, 48 saat içinde müşterilerin özel gereksinimlerine çözüm sağlayacak bir ticari altyapı oluşturuluyor. Aracın tesliminden itibaren Ticari Araç müşterisine özel bir satış sonrası müşteri temsilcisi atanıyor.

Özellikle ağır tonajlı ve üst yapılı araçlar için, uygun donanım ve teknik alt yapı ile araçlara müdahale ediliyor . Servis çalışma saatleri Profesyonel müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda esnetilebiliyor; tanı zamanında yapılıyor ve araç bakımları randevusuz olarak 8 çalışma saatinde bitirilerek, profesyonellerin mesleki faaliyetlerinin kesintiye uğramaması sağlanıyor. Nihayet, Renault Profesyonel, bütün onarım işlemlerinde müşteriye, azami 24 saat içinde, aracın teslim tarihini de içeren ayrıntılı bir fiyat teklifinde bulunmayı taahhüt ediyor.

Ticaretin sürekliliğini sağlayan özel çözümler çözümler. Aracın yürümemesi halinde, sürücüye aynı sınıftan standart donanımlı bir yedek araç verilmesi de dahil olmak üzere ulaşım çözümleri sunan Renault Profesyonel ağı, müşterilerinin performans kaygısı olmaksızın işine odaklanmaya devam etmesini sağlıyor.

Renault, Renault Profesyonel ağı ile, gerek yeni ve ikinci el araç satışı ile finansman hizmetleri konusunda, gerekse hızlılığı ve sahip olduğu teknik donanımla profesyonel müşterilerine önerdiği global çözümlerle, karşılama, tanı ve onarım işlemlerindeki becerisini, araçsız kaldıklarında mesleki faaliyetleri aksayan profesyonel müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Türkiye’de şu an 20 noktada hizmet veren Renault Profesyonel noktalarının 2012 yılı sonunda 30 adete çıkması öngörülmektedir.