Dünyanın en hızlı Windsurf’çüleri bu yıl da 27 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali’nde Alaçatı’da buluşuyor. Dünyanın en hızlı Windsurf’çüleri bu yıl, 6. kez  Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışacaklar.

 

Windsurf sporuna 6 yıldır verdiği kesintisiz destekle rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı sahillerinin vazgeçilmez markası olan Pegasus Airlines sponsorluğunda düzenlenen PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali’nin, tanıtım toplantısı SupperClub Alaçatı’da gerçekleştirildi.

Türkiye Yelken Federasyonu As Başkanı Neylan Günay, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Pegasus Airlines Genel Müdürü Sertaç Haybat , Sportworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar ile 2012 PWA dünya sıralamasında 3. sırada yer alan Lena Aylin Erdil, 2012 IFCA Dünya Şampiyonası 3.’sü Çağla Kubat, 2012 IFCA Avrupa Şampiyonası 3.’sü Bora Kozanoğlu ve ülkemizi 3 kez Olimpiyatlarda temsil eden Pegasus Windsurf Ligi Şampiyonu Ertuğrul İçingir’in katılımlarıyla düzenlenen toplantıda Windsurf sporuna verilen önemin altı bir kez daha çizildi.

Toplantının açılışında konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Neylan Günay, “Pegasus ailesine öncelikle uzun yıllardır surf sporuna verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yelken Federasyonu olarak sporcu sayımızın artması için alt yapı çalışmalarına önem veriyoruz. Pegasus, Windsurf Ligi’ne ve Dünya Kupası’na yapılan  bu uzun süreçli sponsorluklar ile sporcularımızın tecrübeleri gelişiyor. Bu da bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Dünyanın en iyi surf merkezlerinden bir olan Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise her sene gerçekleşen bu şampiyona ile ilçenin surf dünyasındaki yerini sağlamlaştırdığının altını çizdi. Dalgıç, “Pegasus’a, Türkiye Yelken Federasyonu’na ve Sportworks’e böylesine büyük bir organizasyonu uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yıl da Alaçatı’nın muhteşem rüzgarıyla unutulmaz bir şampiyona izleyeceğimizden eminim. Herkesi 27 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde Alaçatı’ya bekliyoruz “ dedi.

Şampiyonaya 6 yıldır kesintisiz sponsor olarak rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı’nın en büyük destekçisi olan Pegasus Airlines Genel Müdürü Sertaç Haybat, Türkiye’de havacılığı değiştirdiğimiz gibi; spor başta olmak üzere birçok alanda değişimi başlatmak Pegasus Kültürü’nün değişmez bir parçasıdır. 6 yıl önce Türkiye Yelken Federasyonu, Alaçatı Belediyesi ve bu konuda deneyimli Sportworks önderliğinde şampiyona sponsoru olarak çıktığımız yolda bu sene de rüzgarı arkamıza alarak, Alaçatı’da düzenlenecek Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası‘na 6. kez ev sahipliği yapıyoruz” dedi.

Haybat:“Surf sporuna olduğu kadar İzmir ve Alaçatı’ya yatırımlarımız da devam ediyor”

Haybat, Pegasus Airlines olarak bölgeye ve şehre olan katkılarını da; Biz İzmir’e ve Alaçatı’ya o kadar inandık ki İzmir uçuşlarına başladığımız 2006 yılından kısa bir süre sonra Alaçatı’da yapılan Windsurf Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyona sponsor oduk. Verdiğimiz bu destek ve misafirlerimize sunduğumuz uygun fiyatlar ile bir yandan İzmir’deki misafir trafiğimiz yılda ortalama %34 oranında, yani sektörün 2,6 katı artarken, PWA Windsurf Dünya Kupası organizasyonu da her geçen yıl büyüyerek ve bölge için önemini artırarak gelişti. Bu sayede hem İzmir‘deki hava taşımacılığının gelişmesine hem de PWA sayesinde Alaçatı’nın dünyadaki önemli surf merkezlerinden biri haline gelmesine destek olduk.

2006 yıldan 2012 yılının ilk 6 ayına kadar devam eden dönemde, İzmir merkezli yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarımızda toplam 8.2 Milyon misafir taşıdık. Büyümemiz devam ediyor; 2011’in ilk 6 ayı ile 2012 yılının ilk 6 ayını karşılaştırdığımızda sektördeki büyüme %8 olarak gerçekleşirken Pegasus olarak bizim uçuşlarımızdaki büyüme oranı % 26 olarak kaydedildi. Böylelikle yurtiçi İzmir seferlerinde pazar payımız 2012 ilk 6 ayında %33.1’e ulaştı. Mayıs ayından Eylül ayının sonuna kadar İzmir’e yaklaşık bir milyon misafir taşımayı planlıyoruz, yılsonuna kadar bu rakamı 2 katına çıkartmayı öngörüyoruz.

Dünyanın bazı en önemli sporcularını da ülkemizde misafir etme fırsatını bulacağımız bu organizasyonda, milli surfçülerimize başarılar; tüm katılımcılara keyfi, enerjisi ve rüzgarı bol bir müsabaka diliyorum.” sözleriyle özetledi.

Pegasus Surf & Sound Festivali, Spor ve Müzik Tutkunlarını Buluşturacak .

Sportworks organizasyonu ile Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ve Port Alaçatı evsahipliğinde Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Surf & Sound Festivali kapsamında Profesyonel Windsurf Birliği‘nin (PWA) Windsurf Dünya Kupasının 5. ayak yarışları da gerçekleştirilecek.

Pegasus Airlines PWA Alaçatı yarışlarına , Dünya’nın en iyi Slalom Windsurfçüleri’nden  efsane sporcu 41 kez dünya şampiyonu Björn Dunkerbeck, beş kez üst üste Dünya Şampiyonluğu ünvanına sahip Antoine Albeau, dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Julien Quentel, Micah Buzianis, kadınlar kategorisinde  Karin Jaggi, Valerie Arrighetti  gibi 30 ülkeden 64 erkek 24 Kadın toplam 88 sporcu katılacak. Milli windsurfçülerimiz, Bora Kozanoğlu,  Ertuğrul İçingir, Lena Aylin Erdil , Çağla Kubat, Dilara Uralp gibi isimler de 55.000 €’luk ödül için mücadele edecek.

Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos Pazartesi günü kayıt işlemleri ile başlayacak
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda  yarışlar hafta boyunca devam edecek ve  1 Eylül Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek. 19 Nisan’da İtalya’da başlayan erkeklerde 7 ayak’lı Dünya Kupası’nın  5. ayağı Alaçatı’da gerçekleşirken, 4 ayaklı kadın yarışlarının Dünya Şampiyonları Alaçatı yarışlarından sonra Vietnam’da belirlenecek. Festival bünyesinde izleyiciler, efsanevi windsurfçülerin yarışlarını takip ederken yarış merkezinde düzenlenecek farklı aktivitelerle yazın en güzel anlarını yaşayacaklar.

 

Pegasus Surf & Sound Festivali’nde bu sene neler var…

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası özel video çekimleri ve canlı yayınları ile www.pwaworldtour.com web sitesinden ve Pegasus’un facebook sayfasında PWA sekmesinden takip edilebilecek.

Hafta boyunca Pegasus Windsurf Simülatörü, Pegasus T-shirt tasarım atölyesi ve Power Garage TV performansları ile eğlenecek olan surf severler 1 Eylül Cumartesi final gününde Pegasus Dance Challenge  ve Ultimate Party ile ödül alan dünyaca ünlü surfçülerle birlikte olacak.

Co-sponsor Amarok Volkswagen Pick Up sporcuların güvenli bir şekilde taşınmasının yanı sıra aktivite alanında gerçekleştireceği test sürüşleri ve 31 Ağustos Cuma akşamı  DJ Hüseyin Karadayı eşliğindeki Amarok SundWave Party ile hem seyircilere hem de sporculara farklı bir tecrübe yaşatacak. Ev sahibi Port Alaçatı tarafından mendirek üzerinde oluşturulacak tribün ile izleyiciler yarışları keyifle izleme olanağına sahip olacak. Medya sponsoru POWER FM hafta boyunca ünlü DJ’ler ile müzik ziyafeti çekerken Power Garage TV sanatçıları da Festivalin unutulmaz sesleri olacak.

Yarış görüntüleri her gün SKY TÜRK ekranlarından Türkiye ile buluşacak.