Yeni Insignia ailesi, eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Opel Insignia Country Tourer ile dünya lansmanını gerçekleştirecek.

Opel Insignia Sports Tourer_otomobiltutkunu_Opel Insignia Sports Tourer Test_Opel Insignia_ Sports Tourer_Opel Türkiye

  • SUV karakterine sahip, üst sınıf Sports Tourer: Daha fazla yerden yükseklik ve dikkat çekici koruyucu gövde elemanları
  • Akıllı 4 çeker sistemi:  Değişken tork beslemesi ve dört teker çekiş özelliği
  • Güçlü çekiş: 400 Nm. torka sahip güçlü bi-turbo dizel motor
  • Atletik görünüş: Çift egzoz çıkışı

Sports Tourer, aile ve iş amaçlı sedan özelliğine sahip iken, Insignia Country Tourer crossover, karakteriyle atletik bir görünüşe sahip. Tanımlayıcı özellikleri arasında çıkıntılı ön ve yan gövde kaplamasıyla birleşen ön ve arkada koruyucu alt gövde çıtaları bulunmaktadır ve bütün bunlar çift egzoz borularıyla tamamlanmaktadır. Yeni teknolojiye sahip akıllı 4 çeker sistemi tüm sürüş koşullarında sağlam bir yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti sağlıyor.  Bu özellik, yüksek performanslı, 143 kW/195 HP, 2.0 BiTurbo Dizel motorda 400 Nm. tork üretmekte ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte  sunulmakta.

Elektronik olarak kumanda edilen 4×4 güç aktarım sisteminde, Haldex ilkelerine göre çalışan yüksek kaliteli bir debriyaj ve hem asfalt hem de asfaltsız yollarda üstün çekiş sağlamak için elektronik bir sınırlı kaymalı diferansiyel bulunuyor. Mevcut yol koşullarına sürekli olarak adapte olduğunu  ve bir tekerleğin kaymaya başlamasından önce dahi, ön ve arka akslar arasındaki, hatta arka tekerlekler arasındaki tork dağıtımını kusursuz şekilde değiştiğini hissediyorsunuz. Country Tourer sahip olduğu  büyük lastikleriyle  zorlu ve  bozuk arazi koşullarında yerden yüksekliğininsahip olduğu avantajları sunuyor. Böylece, ister kışın karlı yollarda kullanın  ister zor yol koşullarında Insignia Country Tourer mükemmel bir yol arkadaşı. Şehir içindeyse, atletik görünüşü, rakiplerinden ayrılmasını sağlayan güçlü bir çekicilik sunuyor.

Opel, Yeni Insignia Country Tourer ile orta boyuttaki otomobiller için SUV sınıfı boşluğunu doldurmayı amaçlamakta. Opel Insignia Country Tourer modeli ile yeni müşteri kitlesine ulaşmayı planlıyor..

Opel Insignia Sports Tourer_otomobiltutkunu_Opel Insignia Sports Tourer Test_Opel Insignia_ Sports Tourer_Opel Türkiye_2.0 BiTurbo