Opel Astra OPC evet bu harika sözcüklerin ard arda sıralanması, okurken bile insanı heyecanlandıran bir otomobil olduğu hissini bana veriyor, bu günlerde kullanma imkanı bulduğum bana heyecan veren bu eşsiz otomobili haber sitemize konuk ettim, bu yazımda siz değerli okuyucularımla Opel Astra OPC hakkında edindiğim izlenimleri paylaşacağım

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo_Opel Türkiye_Opel Astra OPC Haber

Otomobiller genel anlamda birbirlerine benzerler ama onları bir diğerinden farklı kılan bir takım özellikleri vardır, mesela otomobilin dış görüntüsü, dış görünüm bir otomobilde önemlidir, nedenleri rüzgar sürtünme katsayısı ve onu tercih edecek kişinin gözüne hitap etmesi, iç kısma gelince rahat sürüş ve kişinin o otomobilin içinde kendisini iyi hissetmesi, işte tam bu nokta da konuya girmek istiyorum Opel Astra OPC içinde bulunurken bence kişinin kendisini çok iyi hissedeceği bir otomobil, genel yapısı itibari ile spor kullanıma uygun özellikleri olan Astra OPC, rahat koltukları, geniş görüş mesafesi ile uzun yolculuklarda 4 kişi ile rahat ve güvenli yolculuklar yaşanılabilir.

Opel Astra OPC, tamamen teknolojik gövdesiyle, etkileyici, dinamik ve sportif yol tutuşunu müthiş rafine bir sürüş keyfiyle harmanlıyor.

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo

Opel Astra OPC Test,  Opel Performance Center

Tamamen farklı bir ruha sahip OPC, bir neslin en heyecan veren spor versiyonu, belirgin ve iddialı bir tasarım. Yenilikçi kolay kullanım ve akıllı teknolojilerle donatılmış, segmentinde başka hiç bir otomobilde bu hissi, bu hazzı ya da bu sürüş keyfini bulabileceğinizi sanmıyorum. Bu spor otomobilin tasarım temasında sportif bir dokunuş, daha iddialı, daha atletik bir duruşa sahip olduğunu otomobilin kaslı yapısı ve güçlü tasarım detaylarıyla göz alıcı bir şekilde belirginleşiyor. Benzersiz tamponlar, eşikler, ızgara ve egzoz çıkışlarıyla hayli iddialı olan dış tasarım, deri koltuklar ve spor iç dizaynı ile bütünleşiyor. Tavandaki şık eğim, diğer Astra Coupe ile OPC (Opel Performance Center) arasındaki belirgin farklardan birisi olan dışa dönük spor spoiler ile daha çok belirginleşiyor.

Opel Astra OPC özel olarak tasarlanmış 20” OPC jantları ile yüksek performanslı bir otomobil olduğunu ortaya koyuyor. OPC modunda kırmızıya dönen göstergeler ile kan kaynatan Astra OPC tarafından geliştirilmiş sürüş dinamiklerini ayarlama ve değiştirme imkanı veren FlexRide şasi, HiPerStrut ön süspansiyon sistemi, Brembo fren sistemi Astra OPC’nin dikkate değer özelliklerini oluşturuyor.

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo_Opel Türkiye_Opel Astra OPC Haber_Astra OPC Image_Astra OPC Test Driver

Astra OPC’ de en iyi genişlik ve aydınlık hissini verecek ve çevreyi kesintisiz görmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış iç kabini sizi şaşırtabilir, en dikkat çeken kısmı ise çift dikişli itina ile hazırlanmış sizi her türlü sürüş modunda bedeninizi saracak olan spor koltuklar, bel desteği, yan destekler ile otomobili sürüş zevkinizi en yükseğe taşıyor.

Astra OPC’nin panoramic ön camı ile yolcular sinematik bir görüş açısına sahip oluyor. Geniş ön cam, tavanın ortasına kadar uzanıyor ve sürücü ve yolculara alışılmışın dışında bir görüş alanı sunuyor. Güçlü güneş ışınlarına karşı gölgelikler ile koruma sağlanıyor.

Hafif ve sporcu yapısıyla OPC, tutkulu sürücülere çabuk tepkiler vererek, daha atak bir kullanım sunuyor. OPC’ de bulunan SPORT ve OPC sürüş modlarında bulunan sürüş modları, adaptif şase ile gelişmiş süspansiyonu sayesinde motor ve şanzımanı mükemmel bir düzeyde tamamlayacak bir şekilde tasarlamış olduğu sürüş esnasında hissediliyor, bunu direksiyonun hassasiyetinde, çevik kullanımda, gövdenin yana yatmamasında ve yoldan iletilen doğrudan geri bildirimlerde çok rahat bir şekilde hissedebilirsiniz.

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo_Opel Türkiye_Opel Astra OPC Haber_Astra OPC Image_Astra OPC Test Driver_2013 Astra OPC

Sürüş dinamikleri ve koltukların sportif yapısı ile bu otomobili kullanmaya başladığınız an dan itibaren kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz, çünkü otomobil spor coupe otomobil kategorisinde olduğu için kendisinden beklenilmeyecek kadar rahat ve çok konforlu aynı zamanda agresif sürüş stiline uyumlu olduğunu onu tercih eden kullanıcısına yaşatıyor.

Astra OPC’nin barındırdığı 2000cc’ lik turboşarj destekli motor 5500 d/d’de 280 HP güç ve 5500 d/d’de 400 Nm tork üretiyor. 2 litrelik motor 6 kademeli manuel şanzımanla kombine edilmiş. Yüksek güç üretmesinin yanında bu motorun önemli avantajı sakin kullanımlarda ekonomik tüketim değerleri. Sessiz çalışma karakteri de turboşarjlı motora ayrı bir özellik kazandırıyor. Seri kullanım gerektiğinde ise gaz pedalına dokunmanız yeterli. Hiç bekleme yaşamadan hızlanan araç, bunu sonuna kadar devam ettirerek son hıza (250 km) ulaşma konusundaki istekliliği ile aynı zamanda sizi sizden alıp eşsiz duyular yaşatan turboşarj ve egzoz sesi ile beğeni topluyor.

Opel Astra OPC’nin motoru dışında en beğendiğimiz yanıysa süspansiyonları oluyor. Sertliği çok iyi ayarlanmış HiPerStrut süspansiyonları OPC’nin hem yol tutuşuna pozitif yönde etkilerken hem de konfordan hiç ödün vermiyor. Oldukça sessiz çalışan süspansiyon sistemi yol bozukluklarını minimum seviyede içeriye alıyor ve neredeyse hiç ses yapmıyor.

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu

Kullanım süresince ölçümlediğimiz yakıt tüketimi 100 km’de şehir içi yakıt tüketimi 10,8 litre, şehir dışı yakıt tüketimi 6.5 litre, ortalama 8.1 litre tüketim değerlere ulaştım, şehrin coğrafi konumu ve sizin kullanış tarzınız yakıt tüketim değerlerine çok fazla etki etmemekle beraber test sürüşümüzde ölçümlediğim değerlere sizde sakin kullanım ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otomobili daha çok otoban temiz asphalt türü yerlerde sürüş tercih ettiğimden dolayı ölçümlediğim tüketim değerlerini sundum.

Sonuç olarak: Astra OPC (Opel Performance Center) kendi prestijini kendisi sunuyor ve gerçek anlamda sürüş odaklı, sürücüsünü her türlü ortamda premium kalite yaşatan ve daha çok keyif sunan bir spor otomobil, 400 Nm maksimum tork ve sıfırdan sadece 6.0 saniyede 100km / h. ve son hız 250 km / s maksimum hıza kesintisiz ulaştırıyor. G kuvvetini gerçek anlamda yaşayabilirsiniz, daha önce hiç bir Astra kadar hızlı ve cesur olmamıştir. Onu yoldan çıkartmanız biraz zor olacak çünkü otomobil tipik GoKart yol tutuşu sunuyor. Son olarak ise ortaya gerçek anlamda ideal bir sonuç çıkmış diyebilirim.

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo_Opel Türkiye_Opel Astra OPC Haber_Astra OPC Image_Astra OPC Test Driver_Opel Astra OPC Fiyat_HiPerStrut_Brembo_FlexRide

Opel Astra OPC Teknik Özellikler

Motor Silindir hacmi (cm3) 1997

Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 280 / 5500

Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 400 / 1250-4800

Yakıt tüketimi: Şehir içi (lt/100 km) 10,8 Şehir dışı (lt/100 km) 6,5  Ortalama (lt/100 km) 8.1

Co2 Emisyonu(gr/km) 189 g/km

0-100: 6.0 sn Maksimum Hız : 250 km

Opel Astra OPC Test 2013

Opel Astra OPC Test_OPC Test_otomobiltutkunu_Astra OPC Pictures_Astra OPC Photo_Opel Türkiye_Opel Astra OPC Haber_Astra OPC Image_Astra OPC Test Driver_2013 Astra OPC_Opel Astra OPC Fiyat_Yeni Astra Fiyatları