Az yakıt ile çok mesafe kat eden sürücülere verilen “Hypermiler” ünvanına sahip tecrübeli sürücü Felix Egolf, deposu bir kere doldurulmuş Mitsubishi Space Star ile 1.111 km yol yaptı. Mitsubishi Space Star_otomobiltutkunu_Mitsubishi Space Star Test_Mitsubishi Space Star Pictures_Mitsubishi_Space Star

Mitsubishi Motors’un küçük sınıftaki yeni temsilcisi Space Star ekonomikliğiyle kendine hayran bırakıyor. Nisan ayında Avrupa’da satışına başlanan araç “Hypermiler” ünvanına sahip tecrübeli sürücü Felix Egolf’un testlerinden birine tabi tutuldu. Sürücü Felix Egolf, deposu bir kere doldurulmuş Mitsubishi Spacestar ile maksimum yol yapmayı hedefledi.

Mitsubishi Space Star 1.2 Invite AS&G modeli ile yola çıkan Felix Egolf 20 saat süren yolculuğunda 1.111 km yol yaparken standart yakıt tüketiminden (4.1lt/100 km) %17 daha az (3.38 lt/100 km) yakıt sarfiyatı gerçekleştirdi.

Mitsubishi Space Star 1.2 CVT invite modelinin Türkiye’de Ekim ayında satışı sunulması planlanıyor. 1.2L motor ile donatılan Space Star 80 PS güce ve 106Nm torka sahip. Aracın en büyük üstünlüklerinden bir tanesi şehir içi ve şehir dışı 100 km’de sadece 4,1 litre gibi çok düşük yakıt tüketimine sahip olması. Aynı zamanda 95 gr/km’lik CO2 salımı ile de oldukça çevreci.

Yüksek manevra kabiliyeti sayesinde konforlu bir sürüş sunan Space Star sahip olduğu güvenlik özellikleri ile de rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Araçta AS&G, 6 hava yastığı, ASTC (Aktif denge ve çekiş kontrol sistemi), ESS, ABS, EBD, BA ve HSA (Yokuş Kalkış Yardım Sistemi) standart olarak sunuluyor.

Mitsubishi Space Star_otomobiltutkunu_Mitsubishi Space Star Test_Mitsubishi Space Star Pictures_Mitsubishi_Space Star_Mitsubishi Türkiye_Temsa_Temsa Motorlu Araçlar