İsveç Rallisi ile start alan ve Meksika Rallisi ile devam eden Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk iki yarışı tamamlandı. Karlı zeminde gerçekleşen İsveç Rallsi’nden sonra, toprak yollarda yarışılan Meksika Rallisi’nde de zirveye yerleşen ve her türlü yol şartına uyumlu olduğunu bir kez daha ispatlayan Michelin, Michelin Latitude Cross H1 lastiği ile bu kez Sebastien Loeb’ün zafere uzanmasına yardımcı oldu. Bu son zaferle birlikte Michelin, 1973 yılından bu yana düzenlenen WRC’de  bugüne kadar 240’ıncı başarısını yakalamış oldu.   

 

Meksika Rallisi; otomobiller, pilotlar ve lastikler için gerçek bir test niteliği taşıyordu. Sert ve sivri kayaların da bulunduğu toprak yollar, hem yavaş ve dar dönüşlere hem de yüksek süratte dönülen uzun ve hızlı virajlara sahipti. Michelin Latitude Cross H1, bu zorlu şartlara başarıyla dayandı ve Sebastien Loeb’in ard arda altıncı Meksika Rallisi’ni kazanmasına yardımcı oldu.

Sekiz kez dünya şampiyonu olan Sébastien Loeb: “Michelin yeni, daha güçlü ve daha dayanıklı bir lastik geliştirmek için 2011 Meksika Rallisinde topladığı tüm verileri kullandı. Takımların ve pilotların yorumlarını dikkatli bir şekilde dinledi. Ortaya çıkan sonuç Latitude Cross H1’di. Onunlayken kendime çok güveniyorum” dedi.

Sebastien Loeb, 69. Dünya klasman zaferi ve Meksika’da ard arda altıncı zaferini kazanmak için tüm çukurlardan başarıyla uzak dururken, takım arkadaşı Mikko-Hirvonen ise yarışı ikinci sırada tamamladı.

 

WRC Meksika Rallisi Genel Klasmanı

 

Sıra       Pilot                         Otomobil            Lastik                                  Zaman

 1.         Sebastien Loeb         Citroen                Michelin                              4:15.32.7

 2.         Mikko Hirvonen        Citroen                Michelin                                   + 42.4

 3.         Petter Solberg           Ford                    Michelin                                 + 2.11.4