Mazda2 1.5 MZR Play AT 102Hp

Modacıları Kıskandırın!!!  Bu haftaki test sürüşümüzde Mazda2’yi kullandık. Bu yazımızda Mazda2’yi detaylandıracağız, benzersiz çizgilere sahip olan Mazda2 insanı kolayca etki altına alabilecek kapasitede olduğunu hissettiriyor.

Dış Tasarım

Mazda mühendisleri otomobilde o kadar çok dikkat çekici detaylar sunmuşlar ki hani derler ya karşısına geç otur izle, ön profilden otomobile baktığınızda dikkat çeken elemanların en başında çekik farları, sportif tamponu, tatlı kıvrımlara sahip sevimli yüzü çok hoş bir imaj bırakıyor akılda. Mazda diyor ki: Baş tasarımcımız dünyanın tüm stil sahibi başkentlerine uygun bir modeli geliştirme fikrini kafasına koydu. Ancak, tüm modacıların belirttiği gibi, makyaj yapmak için en uygun zaman, makyajın zorunluluk haline gelmediği zamandır. Gerçekten de doğal bir güzelliğin üstüne birkaç pudra ve allık darbesi geçilmiş gibi. Dış iskeleti ince ince işlenmiş ve mükemmel tonlama ile son rütuş verilmiş. Deniz mavisi diye bir renk seçeneğiniz var ki şiddetle öneriyorum. Aracın hatlarını en net gösterenlerden.. Asiliğine asilik katan siyahı ve göz alıcı kırmızısı da ana renklerin başında. Yanı sıra grinin ve kırmızının tonları da seçenekleriniz arasında.

İç Tasarım

Otomobilin dış görünümündeki akıcı çizgiler Mazda2’nin iç kabininde de devam ediyor. Sportif dokunuşların kalitesini otomobilin içinde çok net hissedebiliyorsunuz, ön konsulda bulunan piyona siyahı kaplamalar ayrıca deri direksiyon ve vites topuzu ise gerçekten bu sınıfta alınabilecek lüks bir donanım. Buna rağmen standart olarak sunulması emsal segmentteki otomobiller arasında Mazda2’yi öne çıkartıyor.

Sonuç

Sonuç olarak yıllardır otomotiv piyasasına güven veren Japon kalitesinde üretilmiş , sorunsuzluğu ve ekomisini avrupalı araçların sürüş dinamikleri ve konforuyla birleştirmeyi başarmış çok iyi bir otomobil olduğunu ve Mazda2’yi tercih eden kullanıcısı için ödenilen paraya bu kadar donanımı, görsel estetiği ve sağlamlığı bir arada verebilen, aynı zamanda şehir içindeki park ve manevra kolaylığı sunan gerektiğinde 1.5 motorun 102 Hp lik gücü sayesinde hem ekonomi hem size adrenalin yaşatabilme keyfi sunabilen renkli sürüşlerin sizleri beklediğini çok rahatlıkla ifade edebilirim.

Mazda2 1.5 MZR AT

Hacim (cc): 1498

Maksimum güç: 102 Hp Maksimum Tork: 133Nm

Yakıt tüketimi: Şehir içi: 8.1 Şehir dışı:5.3 Ortalama:6.3

CO2 emisyonu(g/km) 146