Tofaş çatısı altında yer alan; Türkiye’nin otomobil yedek parça alanındaki lider kuruluşu Opar, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi Magneti Marelli’nin “Magneti Marelli Yedek Parça ve Servis” birimi ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Opar_Magneti Marelli_otomobiltutkunu

Tofaş’ın distribtörlüğünü üstlendiği, Türkiye’nin yeni yedek parça markası Magneti Marelli-Opar, bundan böyle tüm araçların her türlü yedek parça ihtiyacına cevap verecek çözümlerle otomotiv sektörünün hizmetinde olacak. Magneti Marelli-Opar, her marka aracın tüm yedek parça ihtiyacını, en kaliteli ve eksiksiz şekilde, uygun fiyatlarla karşılamayı hedefliyor.

Tofaş çatısı altında yer alan ve yedek parça konusunda 40 yılı aşkın süredirfaaliyet gösterenlider kuruluş Opar, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi Magneti Marelli’nin “Magneti Marelli Yedek Parça ve Servis” birimi ile işbirliği anlaşması imzaladı. Tofaş’ın distribütörlüğünde, her marka aracın tüm yedek parça ihtiyacını karşılamayı hedefleyen, Türkiye’nin yeni yedek parça markası Magneti Marelli-Opar, hizmet ve kalite anlayışıyla da sektörde öncü olmayı amaçlıyor. Otomotiv sektöründe satış sonrası ve yedek parça ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılamakta olan Opar, 100.000’ den fazla ürün çeşidiyle müşterilerine kusursuz hizmet anlayışını yansıtmaya devam ederken, Magneti Marelli ile gerçekleştirilen işbirliği sonrası daha da güçlenerek, sektörde fark yaratacağının sinyallerini veriyor.

Opar ile Magneti Marelli’nin gerçekleştirdiği işbirliğini değerlendiren Tofaş CEO’suKamil Başaran,“Yarım asıra yakın süredir  Türk otomotiv sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayan Tofaş, birçok alanda olduğu gibi yedek parça alanında da sektöre öncülük ve liderlik etmeye devam ediyor. Tofaş olarak üretimde ve satış sonrası hizmetlerde sahip olduğumuz mükemmelliyet anlayışını, Opar markamızla uzun yıllardır titizlikle sürdürüyoruz. Ülkemizin yedek parça alanındaki lider kuruluşu Opar, bugün Türkiye’nin hemen her noktasında tüketiciye ulaşarak, kaliteli ve orijinal yedek parça ihtiyacını karşılıyor. Bugün ise sahip olduğumuz bu gücü dahada ileri taşımak, tüm markaların parça ihtiyacını, yüksek kalitede ve kusursuz bir şekilde karşılayabilmek için, dünya devi Magneti Marelli ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Bundan böyle MagnetiMarelli-Opar markamızla, bayi, toptancı ve son kullanıcılara en kaliteli ürünü en rekabetçi fiyatlarla sunacağız. Yaratacağımız sinerjiyle, yedek parça alanında, Türkiye’de her markanın ilk tercihi olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Magneti Marelli Aftermarket Parts and Services’ in CEO’su Pietro Berardi, “Magneti Marelli aftermarket birimi olarak hedefimiz, bağımsız yedek parça pazarındaki müşterilerimize ürün ve servis hizmetlerimizi en iyi şekilde sunmaktır. Bu hedefimize ülke ülke büyüyerek ulaşırken, bazı ülkelerde büyümemizi stratejik ortaklıklar yaparak gerçekleştirmekteyiz. Aynı grup şirketi olduğumuz Tofaş, gerek iyi yapılandırılmış bayi ağı ile, gerekse yedek parça alanındaki yılların tecrübesi ile Türkiye pazarında bu hedefe ulaşmak adına MM için mükemmel bir iş ortağıdır. Vizyonumuz geniş ürün gamı ve yüksek hizmet seviyesi ile daha çok müşteriye ulaşarak marka bilinirliğimizi arttırmaktır. Tofaş ile bu ortak vizyonda güçlerimizi birleştirmekten çok mutluyuz. Müşterilerimiz Magneti Marelli kalitesine rekabetçi fiyatlar ile ulaşabiliyor olabilecekler.” dedi.

Magneti Marelli_Opar Depo_Opar_Fiat_Tofas_otomobiltutkunu

Opar: 40 Yıldır Yedek Parçada En Çok Tercih Edilen Marka

Türkiye pazarında 40 yıldır faaliyetlerini sürdüren Opar, yedek parça alanında ülkemizin en bilinen ve en çok tercih edilen markası konumunda bulunuyor. Türkiye ve Avrupa’nın önemli imalatçı ve tedarikçileriyle işbirliği yaparak Tofaş bayi ağıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı başaran Opar’ın, 78 ana bayi, 50 yetkili servis ve 2.000’den fazla perakendeci noktasından oluşan çok güçlü bir dağıtım kanalı ve 100.000’den fazla ürün çeşidi bulunuyor. Birçok farklı marka aracın yedek parça ihtiyacını karşılayan Opar, satışlarının yaklaşık %50’sinikendi internet sitesi üzerinden gerçekleştirerek bayi ve perakendecilerinin iş verimliliğine de önemli katkılar sağlıyor.

Magneti Marelli

Otomotiv sistem ve yedek parçaları alanında dünyanın en köklü ve büyük kuruluşlarından olan İtalyan Magneti Marelli, bugün dünya genelinde Türkiye dahil 19 ülkede ofisi, 86 üretim tesisi, 12 Ar-Ge merkezi ve 26 uygulama merkeziyle faaliyetlerini sürdürüyor. Fiat S.p.A.’nın %100 iştiraki olan Magneti Marelli, otomobil elektronik sistemleri, aydınlatma, aktarma organları, süspansiyon sistemleri, egzost sistemleri, plastik parça ve modüller, satış sonrası servis ve yedek parça ile motorsporlarında elektronik ve elektromekanik sistemlerdeki uzmanlığıyla, hemen her marka otomobilin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.Magnetti Marelli’nin felsefesinin temelinde kalite ve inovasyon yer alıyor. Araştırma-geliştirme ve mühendislik alanında sürekli büyük yatırımlar yapan şirket, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine tedarik yapıyor, motor sporlarında da sayısız başarılara imza atıyor. MagnetiMarelli, sektördeki tecrübe ve birikimiyle, satış sonrası ürün ve hizmetleriyle de fark yaratıyor. Şirket, farklı markalar için hazırladığı orijinal ekipmanlarla diğer büyük yedek parça üreticilerinin ürünlerini bir araya getirerek, çok geniş bir ürün yelpazesini bağımsız yedek parça pazarına sunuyor.

Magneti Marelli After Market Parts and Services, Magneti Marelli’nin yedek parça ve servis ağı sektöründeki ticari iş birimidir. Bağımsız yedek parça pazarına otomotiv parçaları dağıtımı yapar, teknik bilgi ve eğitimler sağlar. Magneti Marelli Checkstar markası adı altında dünya genelindeki 4000 den fazla servis merkezi ile ürün ve servis hizmetlerini otomobil kullanıcılarına sunuyor. Ticari faaliyetlerini Avrupa’daki 4 ülkede (Italya, İspanya, Almanya ve Polonya), Güney Amerika’daki 2 ülkede (Brezilya ve Arjantin), Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Cin’deki ofislerinde sürdürüyor. Magneti Marelli ürünleri ithalatçı müşteri ağı ile Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Okyanusya’da 80 ülkeye ulaşıyor.