NG Hotels & Resorts’un sponsorluğunda gerçekleşecek olan ‘NG 15. WAHR Klasik Otomobil Rallisi’ 18-19 Mayıs tarihlerinde Sapanca’dan Afyonkarahisar’a uzanan ve tarih kokan bir rotada gerçekleşecek. Yarışmaya, aralarında ünlü isimlerin de olduğu 40 klasik otomobil tutkunu katılacak.

18-19 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan  “NG 15. WAHR Klasik Otomobil Rallisi”nde  Klasik Otomobil Tutkunları Sapanca’dan Afyonkarahisar’a uzanan keyif dolu bir yolculuk yapacaklar.  NG Hotels & Resorts’un ana sponsorluğunda ve Turkuaz Media’nın medya sponsorluğunda gerçekleşecek olan rallide Sapanca’dan  Afyonkarahisar’a tarih kokan bir maceraya doğru direksiyon kırılacak.  Aralarında ünlü isimlerin de olduğu 40 klasik otomobil tutkunu, değerleri milyon dolarlarla ifade edilen,  halkın ancak dizilerde ya da dönem filmlerinde görebildikleri otomobilleriyle yarışmaya katılacak.

İki günde 600 km yol kat edecekler

Birbirinden değerli 40 klasik otomobil, 18 Mayıs Cuma Güral Sapanca Wellness & Convention otelinden START alacak, aynı gün Kütahya üzerinden Afyonkarahisar yönü izlenerek ilk günün FINISH’i Türkiye’nin en büyük termal oteli Güral Afyon Wellness & Convention’da gerçekleşecek.

Yarışmacılar, 19 Mayıs Cumartesi sabahı Güral Afyon’dan alınacak Start’ın ardından Kocatepe bölgesinde ve Frig Vadisi’nde kıyasıya rekabet edecek. Toplam 600 km yol kat edecek olan yarışmanın galipleri, aynı gece Güral Afyon Wellness & Convention’da düzenlenecek görkemli bir törenle ‘NG 15. WAHR’ kupasını kaldıracak.

Sürate dayalı bir yarış olmayan Klasik Otomobil Rallisi’nde ortalama 50 km hızla yarışılıyor. En az hata yapan pilotun hakemler tarafından belirlendiği yarışta, kontrol noktasından doğru zamanlarda geçilmesi ve sabit bir hızda yol alınması büyük önem taşıyor. Bu nedenle pilotun yetenekleri yarışta galip gelebilmek için büyük önem taşıyor.

Tarihin tozunu attıracaklar

NG 15. WAHR Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl izlenen Sapanca, Kütahya ve Afyonkarahisar rotasıyla tam bir tarihi buluşmaya imza atıyor. Yarışmacılar ve yarışma takipçileri, yolculuk boyunca Hitit, Frigya, Roma ve Osmanlı İmparatorlukları ile İstiklal Savaşı’nın izini sürecek ve binlerce yıldır medeniyetlerin beşiği olmuş bu coğrafyayı keşfedecekler. Termal kaynakları ve yemyeşil doğasıyla klasik otomobil tutkunlarının kalbini de fethedecek olan ralli takipçileri, hem otomobil hem medeniyet tarihiyle dolu muhteşem bir hafta sonu geçirecek.