Brezilya’da 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 2014 FIFA Dünya Kupası’nın Ana Sponsoru olan Hyundai, marka elçisi olarak belirlediği dünyaca ünlü futbolcu Ricardo Kaká’ya Santa Fe’sini teslim etti.

Ricardo Kaká_Santa Fe

Hyundai’nin, Dünya Kupası boyunca düzenleyeceği birçok aktivitede başrol oynayacak olan Kaká, aynı zamanda tüm dünyadaki futbol fanatikleriyle marka arasında bir köprü görevi üstlenecek.

İtalya’nın Milano şehrinde yapılan teslim töreninde konuşan Ricardo Kaká, anahtarını Hyundai Motor İtalya Başkanı ve CEO’su James Oh’un elinden alırken, “Hyundai’nin marka elçisi olduğum ve futbol ile ilgili tüm deneyim ve tecrübelerimi sporseverlerle paylaşacağım için son derece mutluyum. Ayrıca turnuva boyunca yepyeni bir Santa Fe kullanmak da harika olacak” dedi.

Hyundai Motor İtalya Başkanı ve CEO’su James Oh, “Tüm dünyadaki futbol tutkunları, bu kupa sayesinde büyük heyecan duyacak. Marka elçimiz Kaká, dünyanın en önemli futbolcularından biri ve tüm futbol tutkunlarıyla Hyundai arasında sıcak bir ilişki kurulmasında bizlere çok yardımcı olacak” dedi.

İtalya’nın köklü kulüplerinden A.C Milan’ın başarılı orta saha oyuncusu Ricardo Kaká, üç kez “FIFA Yılın Futbolcusu” seçilmiş ve sezonun en iyi futbolcusuna verilen “Ballon d’Or” ödülünün sahibi olmuştu. Ricardo Kaká gibi Real Madrid’li İspanyol Iker Casillas ve Brezilyalı Oscar Emboaba da Brezilya 2014 boyunca Hyundai’nin reklamlarında, aktivitelerinde ve sosyal medya projelerinde ön plana çıkacak.