Bir motosiklet ikonu olarak kabul edilen görkemli Goldwing çeyrek asrı aşkın bir süredir yollarda egemenliğini ilan ederek, dünyanın hemen hemen her yerinde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahiptir.

Goldwing lüks, performans ve güvenliği en üst düzeye çıkaran dikkat çekici bir tasarım ve konsepte sahiptir, yassı biçimli altı silindirli eşsiz motoru, konfor ve güvenlik teknolojileri ile Goldwing dünyanın en gelişmiş ve tam donanımlı gezinti motosikletidir.

Türkiye’de ise Honda Gold Wing kullanıcılarının bir arada olmak, bilgi paylaşımı ve geziler düzenleyip motosiklet tutkularını doya doya yaşayabilmeleri amacı ile kurulan kulüp, kurulduğu günden günümüze kadar zaman zarfında GOLD WİNG TÜRKİYE olarak üyelerine ve Gold Wing motosiklet tutkunlarına geziler düzenlemiştir.

Gold Wing motosiklet gezileri her yıl gelenekselleşen Yunanistan’daki THASSOS adasına ziyaretleri ile keyifli aktivitelere motosiklet tutkunlarına görsel şölen yaşatmaktadır.

GOLD WİNG TÜRKİYE grubun üyeleri ise dolu dolu geçen 2012 yılının sezon kapanış yemeği için 50 den fazla kulüp üyesi, aileleri  ve renk renk Honda Gold Wing motosikletleri bir araya gelip yazın son günlerini doyasıya yaşadılar.

Honda Goldwing GL 1800

Teknik Özellikleri
Motor Hacmi   1832 cc
Motor Özelliği   6 silindir boxer, 5 vites
Motor Gücü   118 hp @ 5500 rpm.
Tork   167 Nm @ 4000 rpm.
Maksimum Hız   200 km/h