Türkiye’de ralli sporunu uzun yıllardır destekleyen Ford Otosan’ın arka arkaya 13’üncü kez ana sponsor olduğu Kocaeli Rallisi’nde pilotlar, 13-14 Eylül tarihlerinde 126 kilometrelik 10 özel etabı geçecek ve toplam 260 kilometre yol kat edecek

Castrol Ford Team Turkiye_CFTT_Otomobiltutkunu_2014

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 13-14 Eylül tarihlerinde 32’nci kez, zorlu mücadelelere sahne olmaya hazırlanıyor. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün katılımıyla 13 Eylül Cumartesi günü, saat 14.00’te İzmit Outlet Center’ın önünde Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün vereceği start ile başlayacak yarış, ralli meraklılarına büyük heyecan yaşatacak.

Rallinin ilk gününde ekipler, 3 özel etap ve Interteks Fuar alanında düzenlenecek Pembe Hanım Özel Etabı’nın ardından servis aldıktan sonra Ramada Plaza’da ilk günü tamamlayacak.

14 Eylül Pazar sabahı yeniden direksiyon başına geçecek olan pilotlar; 10,30 kilometrelik Ford etabını, 18,80 kilometrelik Transit etabını ve 12,20 kilometrelik Otosan özel etaplarını geçecek. İzmit Anıt Park karşısındaki Perşembe Pazarı servis alanında araçlarının bakım ve ikmallerini yapan ekipler, bu üç özel etabı bir kez daha geçerek, İzmit Outlet Center’da yarışı sonlandıracak.

Pembe Hanım Kanser Dayanısma etabı_Fiesta R2_Serpil Pak

KOSDER’den kanser hastalarıyla dayanışma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi otoparkında gerçekleştirilecek seyirci özel etabı, Pembe Hanım Kanser Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği’nin tanıtımına destek olmak amacıyla bu yıl, “Pembe Hanım Kanser Dayanışma etabı” adı ile anılacak. Destek amacıyla Pembe Hanım renkleri ile tasarlanan Fiesta R2 araçla Serpil Pak ve copilotu Sevilay Genç yarışacak. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün özel olarak bu araca da start vererek Ford Otosan’ın desteğini güçlendirecek. KOSDER ayrıca, kanser hastalığında erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacı ile iki günlük ralli süresince halkı bilgilendirecek.

Pilotlararası rekabet dorukta

Yarış öncesinde Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı 88 puanla lider durumda bulunuyor. Bostancı’yı, 70 puanla Tok Sport WRT’den Yağız Avcı ve 65 puanla yine Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu takip ediyor. Takımlar Şampiyonası’nda ise Castrol Ford Team Türkiye liderliği devam ederken, Tok Sport WRT ikinci ve Bonus Unifree Parkur Racing üçüncü sırada yer alıyor.

Son 13 yıldır Ford Otosan ana sponsorluğunda düzenlenen ve bu yıl 32’ncisi koşulacak Kocaeli Rallisi; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, İzmit Outlet Center, Toshiba, Avis, Setur, Seturmice ve Ramada Plaza İzmit’in katkıları ile düzenleniyor.

CastrolFordTeamTurkiye_MuratBostanci_Ford Otosan Kocaeli Rallisi_Otomobiltutkunu