Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayağı olan 31. Ford Otosan Kocaeli Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin liderliği ile sonuçlandı. Aynı takımdan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz’ın ikinci sırada tamamladığı KOSDER organizasyonda üçüncülüğü NG Rally Team’den Burak Çukurova- Ünal Tezel elde etti…

Ford Otosan Kocaeli Rallisi_Bonus Unifree Parkur Racing_Uğur Soylu_Emir Şahin_MITSUBISHI LANCER EVO IX_otomobiltutkunu

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası 4. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 07-08 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. 12 yıldır olduğu gibi yine Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli B.Şehir Belediyesi, Outlet Center İzmit, Toshiba, Avis, Setur ve Emex Otel, katkıları ile organize edilen rallide, zirve mücadelesi büyük mücadelelere sahne oldu. 2 gün boyunca 9 özel etap geçen ekipler, toplamda 98 kilometresi özel etap olmak üzere 257,42 km. 2 ayak 3 kısımdan oluşan toprak etaplarda gün boyunca zaman ve rakiplerine karşı mücadele ettiler.

07 Eylül Cumartesi akşamı saat 17:00’de Outlet Center İzmit’ten başlayan rallinin ilk günü, 2 km uzunluğunda Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı geçildi.

08 Eylül Pazar sabah 08.30’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçen ekipler, Fiesta, Ford, Transit ve Otosan etaplarını ikişer kez geçerek Outlet Center İzmit´te finiş podyumuna ulaştılar.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi_Castrol Ford Team Türkiye_Buğra Banaz_Taner Oylukan_otomobiltutkunu_Ford Fiesta R2

27 ulusal, 7 historic ve 9 mahalli olmak üzere toplamda 43 ekibin start aldığı 31 ekibin finişe ulaşabildiği organizasyon, Castrol Ford Team Türkiye takımından son 4 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin liderliği ile sonuçlandı. Aynı takımdan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz’ın ikinci sırada tamamladığı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde üçüncülüğü NG Rally Team’den Burak Çukurova- Ünal Tezel elde etti.

Sınıf 2 birincisi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi olurken, sınıf 3’de NG Rally Team’den Burak Çukurova- Ünal Tezel ikilisi birinciliği elde etti. Sınıf 5’de Ali Gülan- Ahmet Yörük  Renault Clio R3 ile ile podyumun en üst basamağında yer alırken, sınıf 6 ve iki çeker klasmanı birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı- Onur Vatansever ikilisi oldu.

30 yaş üzeri ralli otomobillerine açık historic klasmanında ise Engin Kap-Başar Yavuz birinci, Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ikinci, Timur Özkan-Engin Dilben oldular.

Türkiye Ralli Şampiyonası, 28-29 Eylül tarihlerinde organize edilecek Avrupa Ralli Kupası’na dahil Uluslararası Boğaziçi Rallisi ile devam edecek.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi_Castrol Ford Team Türkiye_Yağız Avcı_Bahadır Gücenmez_otomobiltutkunu_Ford Fiesta S2000