2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan ve bu yıl üçüncü kez düzenlenen “3.KYK Eskişehir Rallisi” 28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

 

 

 

3 etabın üçer kez geçilmesi ile tamamlanan yarışta Sınıf 9 Birinciliği’nde isim değişmedi. Team47 Motorsport’tan Yiğit Timur – Efe Ersoy ikilisi, yarışta kendi sınıflarını ilk etaptan itibaren domine ederek finişe ilk sırada ulaştı.

XO Perfume ve FootDoctor anasponsorluğunda 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yer alan ekibin genç ve süratli pilotu Yiğit Timur, “Eskişehir Rallisi bizim için bilinmeyenler ile doluydu. Hem tırmanış hem yüksek süratli inişlerde mıcırlar, hata yapmaya müsait olsa da,  süratimizi koruyarak ve temkini elden bırakmadan finişe ulaşmak ilk hedefimizdi. Gerçekleştirdiğimiz ve önemli puanlar elde ettiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

Co-pilot Efe Ersoy ise Eskişehir Rallisi’ni “Yiğit ile uyumumuz çok güzel. İkinci ulusal rallimiz yine Asfalt zemindeydi ve yabancı olduğumuz bu karakterde yeniden kürsünün ilk basamağında olmak mutluluk verici.Yaşadığımız mekanik problemi olabileceğinden daha kısa sürede gideren DeltaSport ekibine çok teşekkürler. ” sözleriyle yorumladı.

Genç Pilotlar ve Genç Co-Pilotlar şampiyonalarında da aldıkları puanlar ile  sezonda iddialarını sürdürmeye devam eden ikilinin bir sonraki yarışı, 8-10 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan İSOK İstanbul Rallisi olacak.