Geçen yılın Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 Birincisi Simin Bıçakçıoğlu, sezonun ikinci startını Eskişehir’de alıyor. Neo Motorspor adına yarışan genç pilot, Balkan Ralli Şampiyonası’nın da ilk yarışı olan Battalgazi Rallisi’nde Mitsubishi Lancer EVO8  ile mücadele edecek.

Simin BICAKCIOGLU_Mitsubishi Lancer EVO VIII_Otomobiltutkunu_Ege Rallisi

1990’lı yılların sonuna kadar devam eden Balkan Ralli Şampiyonası, 04-05 Mayıs’ta Eskişehir’de organize edilecek olan Battalgazi Rallisi’yle yeniden başlıyor. 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Espark sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, Balkan Ralli Şampiyonası haricinde, Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası’na puan verecek.

2012 sezonunu Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 birincisi olarak tamamlayan başarılı genç pilot Simin Bıçakcıoğlu da, bu zorlu rallide Neo Motorsport adına start alacak. Co-pilotluğunu yine Afşin Baydar’ın yapacağı Simin, MeCrea, P Line Visual, Hayaller Gerçektir ve A&S Transport desteğinde Mitsubishi Lancer EVO8 ile mücadele edecek. Neo Motorspor’un diğer otomobili Renault Clio Ragnotti ile start alacak olan tecrübeli pilot Adil Küçüksarı da Gürkal Menderes ile sınıf 8 birinciliğinin en güçlü adayı olarak Eskişehir’de direksiyon başına geçecek…

Sezonun en yüksek katılımlı rallisi olması beklenen yarış, 4 Mayıs Cumartesi günü 17:30′da Espark AVM’den verilecek sembolik start ile başlayacak. Ekipler Pazar sabahı saat 08:00’den itibaren Espark, KYK ve Banaz etaplarını 3’er kez geçerek toplamda 99 km. özel etap kat edecekler. Yarışın finiş seramonisi ve ödül töreni de 5 Mayıs Pazar günü 17:30′da yine Espark AVM önünde olacak.

Neo Motorspor_Simin Bicakcioglu_Mitsubishi Lancer_Ege Rallisi_Eskişehir Rallisi_otomobiltutkunu