Afrika Gabon’da ikinci ayağı koşulan Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nın Gabon Grand Prix’de birinciliği 3 numaralı Victory Team (A.Al Zfeen-M.Al Marri) 41.47.54 zamanlarıyla kazanırken,  ikinciliği 10 saniye geride Fendi Racing’te yarışan L. Formilli Fendi-G.Carpitella ikilisi elde etti. Podyumda üçüncülük kupasını alan takım ise 5 numarayla yarışan R.Al Tayer-M.Al Mansoori’den oluşan Team Abu Dhabi olurken, ekip 42.12,46’lık zamana imza attı.

 

Afrika Gabon’da ikinci ayağı koşulan Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nın Gabon Grand Prix’nin ilk startında (13 Temmuz) meydana gelen kazada 9 numarayla yarışan Welmax Offshore Racing Team’in İngiliz pilotu William Nocker talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti. Co-pilotu Norveçli Kurt Olsen ise ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yarışın 4.turunda yüksek hızda giderken meydana gelen kazada Omar Bongo Ondimba Askeri hastanesine kaldırılan Olsen’in durumu ciddiyetini koruyor.

 

Grand Prix’nin 4.turunda meydana gelen kazada,  yarış kırmızı bayrakla durdurulurken, 14 Temmuz’daki Gabon Grand Prix- 2 organizasyonu da iptal edildi. Kaza sonrası tekrar başlayan yarışta Uğur Işık-Christian Zaborowski ikilisi 91 numaralı Işıklar teknesiyle 45.16,35’lik zamana imza atarak genel klasmanda  4.sıraya yerleşmeyi başardılar.  Uğur Işık, bu acı kayıptan ve kazadan derin üzüntü duyduğunu belirterek,  “ Çok sevdiğimiz sporcu arkadaşlarımızın başına gelen bu kaza offshore dünyası için şok oldu. Başarılı bir ekibin, tüm tedbirlere rağmen yaşadıkları kaza ve pilot arkadaşımızı kaybetmek çok üzücü. Tüm spor camiasına ve ailesine başsağlığı, Kurt Olsen’e de acil şifalar diliyorum” dedi.