DNA’sında motor yarışları ve başarı olan Citroën;  2014’te dünyaca ünlü yarış organizasyonu olan World Touring Car Championship’e   Fransız efsane pilot Sebastian Loeb ile katılarak, yaratıcı teknolojisini bir kez daha gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

World Touring Car Championship_Sebastien Loeb_Citroën WTCC_Citroen WTCC_Citroën WRC_Citroën_WRC_otomobiltutkunu

Dünya Ralli Şampiyonası’nda kazandığı başarılar ile markalar klasmanında 8 kezüst üste şampiyonluğunu ilan eden Citroën; WTCC’e katılarak, motor sporlarına verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor. Citroën ,WRC’de en çok yarış kazanmış pilot ünvanına sahip ve ralli tarihinin en başarılı pilotlarından olan Sebastian Loeb ile yeni başarılara imza atmayı hedefliyor.

Citroën CEO’su Frederic Banzet;  ‘Citroën olarak WTCC’e  katılımımız Creative Technologie imzamızı vurgulamakla kalmayacak aynı zamanda markamızın Çin, Rusya, Güney Amerika gibi oldukça önemli pazarlara da açılmasına yardımcı olacak’ şeklinde konuştu.

Bu kategoride ilk kez yer almanın ve sıfırdan başlıyor olmanın marka için büyük bir heyecan duygusu uyandırdığını vurgulayan Citroën Racing Takımı Direktörü Yves Matton ise; ‘Sahip olduğumuz veuzmanlık alanımızda yer alan DS3 WRC’nin 1.6 litrelik direct – injection turbo motorunu kullanabileceğiz. Çalışmalarımız bütün hızı ile devam ediyor,  önümüzdeki haftalarda ilk test sürüşüne başlayarak,  geliştirme programımızı hayata geçireceğiz. En iyi sonucu almak için organize bir şekilde çalışmaktayız’ dedi.

Citroën Xsara, Citroën C4 ve Citroën DS3 WRC ile 9 kez WRC şampiyonluk kazanan efsane pilot Sebastien Loeb ise Citroen Racing Team  ile bu heyecanı yaşayacak olmaktan çok mutlu olduğunu vurgulayarak  “Tarihimizde yeni bir sayfa açıyor olmak benim için bir rüyanın gerçek olması anlamına geliyor. Bu geçiş döneminde yeni tecrübeler kazandım ve yarış pistindeki becerilerimi geliştirme fırsatı yakaladım otomobile binip test etmek için sabırsızlanıyorum..

World Touring Car Championship_Sebastien Loeb_Citroën WTCC_Citroen WTCC_Citroën WRC_Citroën_WRC_otomobiltutkunu_Citroën Xsara_Citroen_Citroën DS3 WRC_Citroen Racing Team_2014 WTCC