Borusan Otomotiv Motorsport bu hafta sonu Türkiye Pist  Şampiyonası’nın 5. ve 6. ayak yarışları için İzmir Ülkü Pınarbaşı  Pisti’nde olacak. Şampiyonluk hedefi ile piste çıkacak olan Kaan  Gürgenç, Borusan Otomotiv Motorsport adına BMW 320si ile yarışacak. 

2012 Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup’ta lider durumda bulunan  Gürgenç, hafta sonu koşulacak dört yarış sonunda şampiyonluk kupasını  kaldıran isim olmak istiyor.

Kaan Gürgenç yarış öncesi şunları söyledi: “Takım arkadaşım Aytaç  Biter bu sezon takımımız adına Avrupa beşinciliği başarısını kazandı.  Ben de başarılarımıza bir Türkiye Şampiyonluğu eklemek istiyorum.  Süper Grup’ta keyifli bir rekabet yaşandı sezon boyunca ve bu hafta  sonu da devam edecek. Bütün İzmir’li BMW ve motorspor severleri  Pınarbaşı Ülkü Pisti’ne bekliyoruz.” Cuma günü 17:30’da sıralama  turları ile başlayacak hafta sonunda, Cumartesi günü 13:00 ve 16:00’da  Süper Grup’un ilk iki yarışı koşulacak. Pazar günü de heyecan kaldığı  yerden devam edecek ve yine aynı saatlerde iki yarış daha yapılacak.  Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç Türkiye Pist  Şampiyonası’nda sekiz yarış sonunda en yakın rakibinin 7 puan önünde  64 puan ile lider durumda.

Bu sezon Borusan Otomotiv Motorsport’un yurt dışında endurance  yarışlarını takip eden pilotu İbrahim Okyay İzmir yarışında BMW320si  ile pistte olacak ancak takım kaydı ile yarışmayacak. Konu ile ilgili  Okyay şunları söyledi: “ Son üç senenin takımlar şampiyonu Borusan  Otomotiv Motorsport, bu sene için belirlenen strateji kapsamında  takımlar şampiyonluğunu takip etmedi. Sezon boyunca bazen test amaçlı  bazen ise şampiyonaya renk katmak için takımımızın otomobilleri ile  ben ve genç pilot Levent Kocabıyık yarışlara girdik ancak takım olarak  aldığımız karar doğrultusunda takım kaydı yaptırmadık. Türkiye Pist  Şampiyonası önemli bir değer, biz de yurtdışı programımız izin verdiği  sürece burada olmaya devam edeceğiz.”

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları  Borusan Lojistik, Card Finans, Toshiba ve Glasurit’dir.