Yepyeni bir otomobil, estetik çekiciliğin ve gücün sembolü BMW’nin sportif coupe modelinin 4. nesli Yeni BMW 4 Serisi Coupé, spor coupe otomobili Klassis Golf & Country Club’da BMW Golf Cup International’ın Türkiye Elemeleri öncesinde düzenlenen basın test sürüşü etkinliğinde kullanma fırsatı buldum.

BMW 4 Test_otomobiltutkunu_Yeni 4 Serisi_ BMW 4 Coupe Test

Borusan Otomotiv Yetkili Satıları’nda, 5 Ekim’den itibaren satışa sunulacak olan Yeni BMW 4 Serisi Coupé, BMW 420d 64.467 Euro, BMW 428i xDrive ise 70.839 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatı ile BMW sürüş keyfini daha da geniş bir kitleye yayıyor.

Yeni BMW 4 Serisi Coupé.

Sportif estetiklik, uzun motor kaputu, düşük bir tavan çizgisi ve kısa ön ve arka çıkıntılar, parlak siyah ile çevrelenen dokuz dikey çubuklu BMW radyatör ızgarası, mat siyah pencere boşluğu kapakları ve pencere çerçevesi kaplamaları, optimum yol tutuşu, şu anki M3 Coupé’den bile daha düşük olan ağırlık merkezi, optimum 50:50 aks yükü dağılımı ve yüksek gövde sertliği tüm sürüş koşullarında maksimum yol tutuşunu sağlıyor.

BMW 4 Test_otomobiltutkunu_Yeni 4 Serisi_ BMW 4 Coupe Test_Borusan Otomotiv

BMW 4 Serisi İç Tasarım, Sürücü odaklı tasarım, gelişmiş i-Drive işletim sistemi, dokunmatik yüzey ile harf/rakam girişi, güvenli sürüşe uygun 6,5 inç renkli monitör, 40/20/40 ayarlanabilen arka koltuklar, elektrikli emniyet kemeri aktarımı, elektrikli bagaj kapağı açma ve 15 litre daha fazla bagaj hacmi, dokunmatik yüzeye sahip yeni i-Drive butonu ise parmak ucuyla yazı yazabilmeye imkan tanıyor. 2 Farklı karakterdeki sürüş modları arasında seçim yapmaya olanak tanıyan Dinamik Sürüş Kontrolü’ne yeni eklenen “Seyir Modu” sayesinde, 50-160 km/sa arasındaki hızlarda sürücünün ayağını gazdan çekmesiyle, aktarma organlarının motordan ayrılması sağlanarak yakıt tüketimi asgari seviyeye indiriliyor ve sadece rüzgârla yol alan yelkenli bir tekne gibi akıcı bir seyir sağlanıyor.

BMW 420d istendiğinde maksimum tasarruflu, istendiğinde de maksimum performanslı kullanılmasına olanak tanıyor. Direksiyon tepkileri hızlı ve net olan otomobilin rahat koltukları vücudu sarıyor. Malzeme kalitesi ve işçiliğin premium seviye olduğu araçta gözlerinizin gördüğü her şey ayrı bir güzel.

SANYO DIGITAL CAMERA

Yeni BMW 4 Serisi,  420d Coupé 184 beygir gücündeki 2 l,tre 4 silindirli dizel motoru sayesinde 0’dan 100 km/sa hıza sadece 7,5 saniyede çıkarken, 240 km/sa’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. 380 Nm torku ise 1500 devir/dak’dan itibaren sağlayabiliyor, tüm bunları ise 100 km’de ortalama 4.7-4.8 litre civarında yakıt tüketerek elde edebiliyor, eksoz emisyon değerleri ise CO2: 124–127 gr/km.

Standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Yeni BMW 4 Serisi pürüzsüz vites geçişleri ve sessiz iç kabini sayesinde konforlu bir yolculuk sağlayıp sürüş odaklı performanstan taviz vermiyor.

Yeni BMW 4 Serisi, 3 Serisi Coupé’den: Daha uzun, daha alçak ve daha sportif. Ø26 mm daha uzun. Ø43 mm daha geniş. Ø16 mm daha alçak. Ø50 mm daha uzun aks aralığına sahip. ØÖnde 45mm arkada 80 mm daha fazla iz genişliğine sahip.

Bu otomobilin tasarımını bir cümle ile özetlemek gerekirse harika diyebilirim.

SANYO DIGITAL CAMERA