Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen 2013 Ege Rallisi, 06 Nisan Cumartesi günü saat 16:30’da Forum Bornova’dan verilecek seramonik start ile başlayacak.

Luca Rossetti_Pegasus Racing_Skoda S2000_Otomobiltutkunu

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi, toplam uzunluğu 327,88 kilometre olan asfalt zeminli parkurda, 2 kısım ve 8 özel etap üzerinden koşulacak…

35 ulusal, 5 historic, 19 Tosfed Kupası ve 6 Ege Kupası olmak üzere toplam 65 ekibin start alacağı organizasyonda, Castrol Ford Team Türkiye, Pegasus Racing, Bonus Unifree Parkur Racing, Tok Sport Türkiye, GP Garage MyTeam, Neo Motorspor ve Team 47 Motorsport olmak üzere 7 takım mücadele edecek.

İzmir Kaya Termal Otel’in Ralli Merkezi olarak kullanılacağı yarışın servis alanı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Balçova’daki İnciraltı Kent Ormanı olacak. 07 Nisan Pazar sabahı 08:30’da servis alanından Seferihisar bölgesine yönelecek olan ekipler, toplam uzunluğu 105,10 km. olan 8 özel etapta mücadele edecekler.

Yeni sezonun ilk ulusal rallisi, Türkiye Historic Rally Şampiyonası takipçilerine ev sahipliği yaptığı gibi, bu yıl uygulamaya konulan Tosfed Ralli Kupası’nın 2. yarışına da puan verecek. Ayrıca 4 yarıştan oluşacak Ege Ralli Kupası’na da puan verecek olan 2013 Ege Rallisi’nin özellikle İzmirli yerel pilotlardan da büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yarışla ilgili diğer bilgiler ve kayıt formuna EOSK resmi web sitesi www.eosk.org.tr den ulaşabilirsiniz.

egerallisi2012_otomobiltutkunu_TOSFED