2013 Türkiye Karting Şampiyonası’nın ilk yarışı 23-24 Mart tarihlerinde 4 ayrı kategoride 18 pilotun katılımı ile İzmir Ülkü Karting Pisti’nde düzenlendi…

Karting_Berkay_Besler_otomobiltutkunu

2013 Türkiye Karting Şampiyonası, 23-24 Mart 2013 tarihlerinde İzmir Park’ta Ülkü Motorsporları Kulübü’nün organizasyonu ile start aldı.

Formula Senior, Formula Master, Mini ve Formula Junior kategorinde start alan 18 pilot 1050 metrelik İzmir Ülkü Karting Pisti’nde 14 tur üzerinden mücadele ettiler. Genç pilotların nefes kesen mücadeleleri, güzel hafta sonunda pistin tribünlerini dolduran sporseverlere heyecanlı anlar yaşattı. 2 gün boyunca İzmir Park karting pist alanında zevkli bir yarış heyecanı geçiren sporcular, yapılan 3 yarışın toplamında aldıkları puanlar neticesinde sezonun ilk ayak yarışının klasmanını belirlediler.

Formula Junior kategorisinde milli sporcu Berkay Besler birinci, Gülhüseyn Abdullayev ikinci ve Melil Kaan Kotil de üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular.

Karting_Kerem_Zengin_otomobiltutkunu

Formula Senior ise kategorisinde birincilik Batuhan Ünlü’nün olurken ikinci G.Orçun Aydemir  üçüncü ise Gülhüseyn Abdullayev oldu.

Formula Master kategorisinde birinciliğin sahibi Kerem Zengin olurken, Mehmet Çınar ikinciliği, Aydonat Atasever de üçüncülüğü elde ettiler. Bayan pilotların da mücadele ettiği mini kategorinde birinciliği Sarp Atasever kazanırken, İzel Karasu ikinci ve Hadice Quluzade üçüncü oldular.

Kategorilerinde ilk üç dereceyi paylaşan sporculara ödüllerini Ülkü Motorsporları Kulübü’nün davetlisi olarak organizasyona katılan Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu verdi.

Karting_Sarp_Atasever_otomobiltutkunu_2013