Tamamen yenilenen Redeveloped SL Mercedes-Benz 60 yıl önce başlayan bir geleneği devam ettiriyor. Ve çığır açan yenilikler ile harfleri “SL” O zamandan bu yana ortak bir yaşam sportiflik, stil ve konfor ile eşanlamlı olmuştur.Yeni SL ilk olarak  Ocak ayında düzenlenecek  olan 2012 Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Yeni SL ilk kez neredeyse tamamen alüminyumdan üretilen ve selefinden daha az 140 kilograma kadar ağırlığa sahip olmuştur. Son derece sert alüminyum kaporta örnek rulo özellikleri ve sürüş konforu ile birleştiğinde tamamen yeni bir seviyeye alınmıştır çevik, sportif kullanım için temel sağlar. Hatta daha iyi sürüş dinamikleri, yeni BlueDIRECT motorları diğer motorlara göre yüzde 29 daha ekonomik aynı zamanda daha güçlü. Diğer yeni özellikler, bir konser salonu, lüks spor araba üstü açık veya kapalı olup olmadığına bakılmaksızın döner ve yüksek verimli uyarlanabilir ön cam silme / yıkama sistemi MAGIC VİZYON KONTROL benzersiz Frontbass sistemi.

Önceki modelle karşılaştırıldığında, yeni Mercedes-Benz SL lüks roadster sınıfında yeni standartlar belirliyor, daha fazla konfor ve sportiflik sunuyor,yeni SL hakkında herkes tutkulu, zarif bir otomobil hakkında konuşuyor olması.Dr Dieter Zetsche, Mercedes-Benz Otomobil Daimler AG Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı: “dünyada 900 milyon otomobil ve modelleri binlerce vardır Ama sadece bir avuç otomotiv simgeleri vardır Bizim SL biridir. bu sınıf, bir tarzı vardır, konfor ve lüks içinde ama tüm bu inanılmaz sportiflik ve dinamizmi ile birleştiren yeni SL daha daha mükemmel daha hafif ve daha sert”

Yeni nesil Mercedes-Benz SL ünlü harfleri “SL” anlamını alır – süper, hafif – kelimenin tam anlamıyla.yeni SL en üstün tasarım özelliklerini taşır, 1952 orijinal SL. Mercedes-Benz ilk kez seri üretim bir modelde bir all-alüminyum kaporta hayata geçirdi.Sadece çok az sayıda bileşenler diğer malzemelerin oluşur.

Yeni SL 500 (1.785 kg) ağırlığında selefinden daha az yaklaşık 125 kilogram. Denge, SL 350 hatta 140 kilogram daha hafif olan (1.685 kg) – Alüminyum yapısı sadece daha hafif değil aynı zamanda, sertliği, güvenlik ve konfor açısından önceki çelik konstrüksiyon üstün kanıtlıyor.

Yeni SL iki farklı süspansiyon sistemleri ile kullanılabilir: SL standart olarak yarı-aktif ayarlanabilir sönümleme özelliğine sahiptir.Isteğe bağlı aktif süspansiyon sistemi ABC (Active Body Control) alternatif olarak kullanılabilir.Her iki süspansiyon çeşitleri,, hıza duyarlı hidrolik direksiyon ve direksiyon açısı arasında çeşitli olabilir bir oran yeni bir elektromekanik Direct-Steer sistemi ile birleştirilir. Bu otoyol hızlarda seyahat ederken mükemmel düz hat denge ve bu nedenle, yüksek derecede bir kesinlik sağlar ve SL çok çevik hale getirir. Ayrıca, park yeri ve manevra yaparken direksiyon miktarını azaltır.

Vario-roof: bir seçenek olarak MAGIC SKY KONTROL SL altıncı nesil de sürücünün isteklerine bağlı olarak, birkaç saniye içinde bir Roadster ve Coupé içine SL dönüşüyor, tamamen açmak veya kapatmak için en az 20 saniye süre yeterli geliyor.

SL”Edition 1″ mükemmel donanımlı topstitching, AIRSCARF, ısıtmalı koltuklar, elektrikli taslak durdurma vario tavan panoramik AMG gövde tasarımı, spor süspansiyon, AMG 19 inç hafif alaşım jantlar, designo napa deri ile standart olacak, çevre aydınlatma ve Harman / Kardon ® Logic 7 ® surround ses sistemi ve çok daha fazlası.Designo kristal gümüş magno özel boyası, dalga veya derin beyaz alüminyum döşemesi ile birlikte, “Edition 1” için özel olacak.

SL 350 BlueEFFICIENCY:306 HP,3499 cc’lik V6 silindirli motora sahip,diğer modeli ise SL 500 BlueEFFICIENCY:435 HP, 4663 cc’lik, V8 silindirli motora sahip olacak.Yeni SL ilk olarak  Ocak ayında düzenlenecek  olan 2012 Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.