Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge’ın ardından, isteyen herkesin yarışabildiği V2 Challenge İstanbul’un ilk ayağı 4 Mart Pazar günü Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşti.

 

 

Motorsporları kariyerine V2 Challenge ile başlayan 2’si kadın toplam 13 amatör pilotun mücadelesinde, gülen taraf Yiğit Timur oldu. Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen İlk Türk yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, geçtiğimiz kasım ayında tamamladığı yedi ayaktan oluşan ilk sezonuyla Türk motorsporları tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştı. Tecrübeli pilotların mücadelesine sahne olan V1 Challenge, kış aylarında ise yerini V2 Challenge’a bıraktı.

Motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlayan V2 Challenge İstanbul’un ilk ayağı 4 Mart Pazar günü Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşti. Motorsporlarıyla ilk kez Volkicar ve V2 Challenge sayesinde tanışan 2’si kadın toplam 13 amatör pilotun mücadelesine sahne olan yarışın birincisi 24 yaşındaki Yiğit Timur oldu. Aynı zamanda Volkan Işık Akademi öğrencisi genç pilot, hatasız performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Ümitcan Özdemir ise sıralama turunun belirleyiciliğiyle yarışı 2’cinci olarak tamamladı. Podyumun 3’üncü basamağında ise ilk kez motorsporlarıyla tanışan Berk Engin yer aldı.

V2 Challenge İstanbul organizasyonu boyunca Redbull, müzik yayını ve dağıttığı enerji içecekleriyle sporcuların ve izleyenlerin keyifli saatler geçirmesini sağladı. 

Birinciyi son 2 yarış belirleyecek

Otomobil ve spor kültürünü biraraya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor. Motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara, kısaca bu spora gönül veren herkese açık olacak V2 Challenge İstanbul Kupası’nın ilk birincisi ise 18 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde İstanbul Autodrom Yarış Pisti’nde gerçekleşecek son iki yarışın sonuçlarına göre belli olacak.

Yarışçı olmak isteyenlere fırsat

Türkiye’nin ilk yerli yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V2 Challenge, ekonomik olmasıyla da dikkat çekiyor. V2 Challenge’a katılmak isteyenlerin ise tek yapmaları gereken ise Volkan Işık Akademi tarafından yapılan workshoplara katılmak. Lassa’nın co-sponsorluğunda düzenlenen yarışlar Volkan Işık Akademi tarafından organize ediliyor.