Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 CHALLENGE ikinci ayağı Nilüfer’deki FSM bulvarında Bursalı motorspor severlerle buluşuyor. Bursa’da ilk kez düzenlenecek V1 Challenge’a seyircilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. 3. sezonu geçtiğimiz hafta Tarsus’ta start almış ve 10.000 kişi tarafından izlenmişti. Bursa’nın en merkezi noktalarından birinde düzenlenecek yarışa yine 10.000 seyirci bekleniyor.

V1 CHALLENGE_Volkicar_Bursa_otomobiltutkunu

Türkiye’nın motorsporları efsanesi Volkan Işık’ın tasarımı yerli malı yarış otomobili VOLKICAR ile organize edilen ve yarışları şehir meydanlarına taşıyarak halkla buluşturan V1 Challenge üçüncü sezonuna da tam gaz devam ediyor. Şehrin en kalabalık noktalarından FSM Bulvarı’nda 19 Mayıs günü gerçekleşecek yarışlar 14.30’da başlayacak ve 17.00’ye kadar devam edecek. 18 Mayıs Cumartesi günü, saat 19.00’da ise yarış pilotları VOLKICAR otomobili ile yarış selamlamak için şehir turu atacak. Organizasyona Nilüfer Belediyesi destek veriyor.

İlk yarış sonunda 20 puan ile Can Tolon ilk sırada yer alırken, 17 puan ile Yağız Avcı ikinci, 15 puan ile Burak Çukurova üçüncü sırada bulunuyor. Kadın pilotlarda Oya Eren birinci, Didem Kargın ise ikinci sırada…

Kurallarından yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge serisi iki haftalık yoğun tempodan sonra Haziran ayında yapılacak yarış ile devam edecek.

2013 V1 Challenge Takvimi :

11-12 Mayıs                       Tarsus

18-19   Mayıs                      Bursa

15-16 Haziran                     Marmaris

31 Ağustos-1 Eylül             Pist yarışı

21-22 Eylül                          Aydın

26-27 Ekim                          Pist yarışı

2013 V1 Challenge’a, Castrol, CMS, ISS,  Lassa, Power FM, RedBull  ve Vakkorama co-sponsor olarak destek veriyor.

V1 CHALLENGE_Volkicar_Bursa_otomobiltutkunu_Volkan Işık