Milli Karting Türkiye Şampiyonu sporcumuz Berkay Besler, Uluslararası BNL Series’in 2. Yarışları için gittiği Fransa’dan altıncılıkla döndü. 11-12 Mayıs’ta Şampiyona’nın 2. ayağında yarışan Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, şimdi İtalya yarışlarına hazırlanıyor.  

Sporcumuz Berkay Besler’in yarıştığı Junior-Max kategorisinde, çeşitli ülkelerden 34 sporcu katıldı. Çok çekişmeli ve zorlu geçen 15’er turluk 4 yarıştan sonra oluşan genel klasmanda Berkay Besler 6.olarak Türkiye’ye geri döndü.

Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler’in katılacağı sıradaki yarış 24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde İtalya’da yapılacak Rotax Avrupa Şampiyonası. Türkiye Karting Şampiyonası’nın 2.ayak yarışlarının ardından BNL Series’in 2. Yarışı için Fransa’ya giden Milli Karting sporcumuz Berkay Besler; “Çok zorlu bir hafta sonu geride kaldı. BNL Series’in 2. yarışını Osticourt Fransa’da yaptık. Hava koşulları çok değişkendi. Pist ise çok zordu. O yüzden genel klasmanı 6. bitirmek şu an için bizi tatmin ediyor. Ayrıca ekibimizin Senior Max’da 1., DD2′ de 2. olması bizi çok mutlu etti” dedi.

Karting_Berkay_Besler_otomobiltutkunu_Milli Sporcu_Junior-Max