Borusan Otomotiv ve Burton Türkiye, Türkiye’nin ilk  profesyonel snowboard şampiyonası Burton Pro  Türkiye etkinliğini organize ediyor.

Kartalkaya Kaya  Winter World’de, 3 – 4 Mart hafta sonunda gerçekleşecek  olan ve Türkiye’nin ilk profesyonel serbest stil yarışması  olma özelliğini taşıyan etkinliğe Fransa, Finlandiya,  İsveç ve İsviçre gibi ülkelerden 20 uluslararası  sporcunun yanı sıra 10 Türk sporcu davet edildi. Organizasyon  kapsamında 3 Mart, Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek ilk  turda başarılı olan en iyi 10 sporcu, Pazar öğleden sonra  gerçekleştirilecek finalde yarışıyor olacak.

Organizasyonun  jürisi, 2002 Kış Olimpiyatlarına katılan Tuomo Juhani Ojala ve  Jari Kristian Tuoriniemi’den oluşuyor. Her ikisi de Finlandiyalı  olan jüri üyeleri, snowboard dalında oldukça saygı  gören isimler olup, uzun yıllara dayanan yarış deneyimine sahip.

Bu organizasyona katılan ziyaretçiler ise, adrenalin dolu bir  yarışma ve heyecan verici akrobatik hareketleri izlemenin yanı sıra  bir snowboard tutkununun tüm ekipmanını alabilecek kadar geniş  olan, 1.170 litrelik bagaj hacmine sahip MINI Countryman’i  inceleme imkânı bulacaklar.