Renault’nun Hedef Megane projesi boyunca görev yapan bir robot, yüzlerce Megane CC anahtarından birini sizin için seçiyor. Seçilen anahtar safkan Megane CC’nin kapısını açarsa, otomobil sizin oluyor! 

Türkiye’nin en büyük dijital ajansı 41?29! tarafından Renault için tasarlanan “Hedef Megane” projesi, bir kişiye Kareem Abdul-Jabbar, Horace Grant ve Mehmet Okur’un imzalı Megane CC kazandıracak. 13 Aralık’ta www.hedefmegane.com internet sitesi aracılığıyla başlayan uygulama, yalnızca bir robot ve bilgisayar tarafından kontrol ediliyor. Anahtar havuzundan bir Megane CC anahtarı çekmeye programlanan robot,  bilgisayar başındaki katılımcılar için bir anahtar çekiyor. Çekilen anahtarın Megane CC’nin kapısını açması halinde, kullanıcı anında otomobilin sahibi oluyor!  

Canlı yayında kazanma şansı

Uygulamaya katılmak isteyenlerin, Megane CC kazanmak için öncelikle anahtar çekme sırasına girmeleri gerekiyor. Bunun için de katılımcılar, öncelikle Facebook’tan ya da www.hedefmegane.com sitesi üzerinden uygulamaya bağlanıyor. Arka planda Megane CC’nin göründüğü gerçek mekandaki robot kol, sırası gelen kullanıcı için bir anahtar çekiyor. Robot, daha sonra bu anahtarla otomobilin kapısını açmayı deniyor. Çekilen anahtar otomobile aitse, kullanıcılar çekiliş ya da kura olmaksızın Megane CC’nin sahibi oluyor.  

Görevleri yerine getirenler sıraya giriyor

Ancak anahtar çekme sırasına girmek isteyenlerin öncelikle yapması gerekenler var. Her saat başı, sanal ortamdaki sırada bonus bölmeler açılıyor ve kullanıcıların sosyal medya üzerinde yapacakları görevlerle bu bölmelerin sahibi olabiliyor. Böylelikle Hedef Megane heyecan dolu bir mücadeleye dönüşüyor. Tüm aktivitelerin canlı olarak izlenebilmesi için hafta içi her sabah saat 10’dan akşam 6’ya kadar canlı yayın gerçekleşiyor.