Türkiyenin en büyük Subaru Fan sitesi Subaruimpreza.org, 35 Subaru marka otomobilin yarışa katıldığı ve en iyi zaman için yarışılan bir organizasyon gerçekleştirdi. 

Subaru impreza Test_Subaru Track Day_otomobiltutkunu

Zamana karşı mücedele edilen yarışta Türkiyenin en hızlı Subarusu 49 kapı numaralı Subaru Sti ile 49 saniyelik derece yapan  Orhan Gül oldu.

“Orhan Gül : Bu zamanı yapabildiğim için mutluyum ama pist rekorunu kıramadığm içinde üzgünüm. Bir sonraki yarışta yine burada olacağım ve pist rekoruna koşacağım diyerek sözlerini tamamladı.”

Yarışa giren Subaruları taşıyan 3 tırın padok alanına girişi görsel bir şölen kıvamındaydı.

Organizasyonda 1.’ye Pirelli Pzero Lastik Set , Acıbadem Sigorta dan 25.000 tl’lik ferdi kaza poliçesi, Ziebart’tan 890 Tl’lik Gold Bakım, Mutlu Performans’dan Pilotti marka yarış ayakkabısı ve Motül’den motor yağı hediye edilen organizasyonda 4-5  ve 6. ‘ya Mutlu Aküden 1 yıl süreli hediye çeki, ilk 10’a giren otomobillere de Ziebarttan Bakım seti hediye edildi.

Subaru BRZ de Safety Car olarak yer aldı

Herkese açık olan organizasyon kapsamında Subaru’nun saf sürüş sloganıyla yola çıkan kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran, hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çeken BRZ modeli de Safety Car olarak kullanıldı. Subaru BRZ Safety Car, İzmit Körfez Pisti’nde yarışa katılan Subaru Impreza’ların önünde yer alarak “Subaru Track Day”in güvenliğine katkı sağladı.

Power Fm’in müzikleri ile renk katığı organizasyonda Sports Tv gün boyunca çekim gerçekleştirdi. Yarışı kaçıranlar, 2 Haziran 2013 Pazar günü  saat 18:30’da Sports Tv de izleyebilecekler.

Oragnizasyona ait çok özel kareler, Ddtcmag.com dergisi Haziran sayısında yer alacak. Subaru Türkiye’nin BRZ ile desteklediği  Subaru Track Day’in bir sonraki tarihi Ekim ayı olacak. Organizasyon detay: www.subaruimpreza.org

Subaru impreza Test_Subaru Track Day_otomobiltutkunu_Subaruimpreza