Shell & Turcas ve Garanti Bankası’nın bir ilke imza atarak geliştirdikleri Shell Partner Card, akaryakıt ve ön ödemeli kart özelliklerini eşsiz bir şekilde birleştiriyor.  Shell Partner Card, kurumsal firmalara iş ortaklarıyla olan ticaretlerinde nakit akışını ortadan kaldırarak, Shell’in “maksimum yakıt yönetimi”, “Türkiye çapında yaygın istasyon ağı” ile “Shell yakıt kalitesi ve güvencesi” ayrıcalıklarını, Garanti’nin ödeme sistemlerindeki yenilikçi teknolojisini, güven, kolaylık ve kazanç sağlayan Paracard’ıyla bir arada sunuyor.

Türkiye’nin en beğenilen akaryakıt şirketi* Shell & Turcas ve finans sektörünün lider kuruluşu Garanti Bankası, gerçekleştirdikleri işbirliğiyle ortak müşterilerine ilk niteliğinde benzersiz bir hizmet sunuyor. Akaryakıt alım ve ödemelerinde yepyeni bir çözüm geliştiren Shell Partner Card, Shell’in ticari müşterilerine sunduğu üstün hizmetleri, Paracard’ın sahip olduğu tüm ayrıcalıklarla tek bir kartta birleştiriyor.

Hem banka, hem de yakıt kartı özelliklerine sahip olan Shell Partner Card kullanan kurumsal müşteriler iş ortaklarıyla olan ticaretlerinde, Shell’in “Maksimum Yakıt Yönetimi” hizmeti çerçevesinde ‘daha kolay yakıt yönetimi’, ‘yakıt harcamalarını limitlendirme’, ‘internet üzerinden kontrol ve raporlama’, ‘muhasebesel kolaylık’ ve ‘tüm alımlar için tek ödeme noktası’ ayrıcalıklarından yararlanabiliyor. Shell yakıt kalitesi ve güvencesi ile Türkiye çapındaki yaygın istasyon ağı da Shell Partner Card sahiplerinin aldığı hizmet kalitesini mükemmelleştiriyor. 

 

Aynı kartla market alışverişi  

Shell Partner Card, Garanti Bankası’nın üstün bankacılık hizmetleriyle zenginleşen ön ödemeli kart özelliğiyle de fark yaratıyor. Shell Partner Card’la müşterileri alt kullanıcılarına  yakıt alımının ödemelerini gerçekleştirirken, navlun, avans, hakediş gibi tüm ödemelerini de Shell Partner Card’ın Paracard / ön ödemeli kart  özelliğiyle yapabiliyor. Bu sayede kart kullanıcıları market alışverişinden, aracıyla ilgili harcamalara kadar kart geçen tüm noktalarda kolaylıkla harcamaları yapabiliyor. Shell Partner Card’ın yakıt limiti ile ön ödemeli kartının limiti birbirinden tamamen bağımsız olarak kullanılıyor.

“Her zaman ilklerin öncüsüyüz”

 Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj, temel önceliklerinin daima müşteri memnuniyeti olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Müşterilerimize her zaman en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak için sürekli olarak kendimizi geliştiriyor, güçlü işbirlikleriyle yeniliklere imza atıyoruz. Garanti Bankası ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucu müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz Shell Partner Card, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızın ve akaryakıt sektöründeki inovasyon liderliğimizin en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Shell Partner Card, müşterilerimize birçok avantajı bir arada sağlamanın yanı sıra, Shell kalitesine ve ayrıcalıklarına kolayca ulaşmayı da mümkün kılıyor. Shell Partner Card uygulaması Shell dünyası içinde de bir ilk olma özelliği taşıyor ve “Türkiye’den çıkmış yerel inovasyon örneği” olarak bakılıyor. Shell Partner Card, Türk ekonomisine ve sektörümüze zarar veren kaçak akaryakıt ve kayıt dışı ekonomi sorunlarının önlenmesine de destek olacak.”

 

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin ise şöyle konuştu: “Bankacılığı yaygınlaştırmak ve ödeme sistemlerinin hayatımıza daha fazla girmesini sağlayarak, nakdi ortadan kaldırmak için, güçlü işbirliklerine devam ediyoruz. Shell ile birlikte kullanıma sunduğumuz Shell Partner Card, mesleği gereği bankacılık hizmetiyle tanışmamış veya sık kullanmayan nakliye, turizm ve personel taşıma firmalarının şoförlerine, ödeme sistemlerinin ayrıcalıklarını sunuyor. Şifreyle güvenli alışveriş fırsatı, şöförleri nakit kaybetme riskinden korumasının yanı sıra ATM’den kolayca para çekebilme fırsatı sunuyor. Firmalar ise kart sayesinde nakit yönetimi maliyeti ve riskini bertaraf etme, iş alanına daha fazla odaklanma imkanından yararlanıyor. Shell Partner Card, bugüne kadar ödeme sistemlerinin dışında kalan ciroyu kayıt altına alarak, kayıtlı ekonomi ve vergilendirmeye önemli bir katkı sağlıyor. Aynı zamanda, yasal akaryakıt alımını teşvik etmesi açısından, çevreci özellikler de taşıyor. Bu teknolojiyi, ‘Türkiye’de ilk kez’ kullanıma sunmaktan gururluyuz. Proje ortağımız Shell’e ve emeği geçen tüm ekiplere teşekkür ediyoruz.

 

Shell Partner Card ile araçtan inmeden ödeme rahatlığı

Shell Partner Card’ın işleyiş süreci şu aşamalardan oluşuyor:Shell ve ticari müşterileri arasında imzalanan anlaşma sonrası banka işlemleri tamamlanıyor ve kişisel olmayan isimsiz kartlar müşteriye teslim ediliyor.

Müşteriler, iş ortaklarına ya da alt taşeronlarına aralarındaki ticaret karşılığını kartlara yakıt ve nakit limiti yükleyerek veriyor.Kart kullanıcıları Shell istasyonlarına geldiklerinde araçtan inmeden ön saha elemanına verdikleri Shell Partner Card ile akaryakıt alımını kolayca yapıyor ve anında faturalarını yine ön saha elemanından alabiliyorlar.Kullanıcılar, müşterilerin ön ödemeli  kartı özelliğini kullanarak  kredi kartı kabul eden tüm işyerlerinde alışveriş  yapabiliyor. Müşteriler kullanıcıları nakit çekimine de yetki tanımışlarsa, kartlarla tüm Garanti Paramatiklerden ve diğer banka ATM’lerinden nakit çekim işlemi gerçekleştirebiliyor.

Ön ödemeli kart özelliğiyle Shell istasyonlarından akaryakıt alımı yapılması halinde, kullanıcı ek faydalardan yararlanabiliyor.Mastercard logolu Shell  Paracard, tüm dünyada alışveriş ve nakit çekim imkanıyla sunuluyor.Paracard özelliğiyle yapılan işlemle, şifreli ve yasal mevzuat çerçevesinde limitler taşıyor.Yakıt özelliğinde ise şifre kullanımı bulunmuyor, mi-fare teknolojisiyle kopyalanmaya karşı güvenlik sağlıyor.

*Shell & Turcas, aylık iş ve ekonomi dergisi Capital tarafından iş dünyasının temsilcilerinin oylarıyla yapılan araştırmada 9’uncu kez “Akaryakıt Sektörünün En Beğenilen Şirketi” seçildi.