2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, Yüce Auto Skoda tarafından desteklenen ve Pegasus Racing takımı ile yarışan Avrupa ralli şampiyonu dünyaca ünlü Luca Rossetti, 3 etabı ilk sırada tamamladığı Ege Rallisini 2. sırada bitirdi. Bu sene motorsporlarında 20. yılını kutlayan Burak Çukurova ise yaşanan teknik problemden dolayı yarıştan çekilmek durumunda kaldı.

 

Yüce Auto Skoda, 2012 yılında destek verdiği Pegasus Racing ile Türkiye Şampiyonasına hızlı başladı. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde  Pegasus Takımından Skoda Fabia S2000 ile yarışan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisi, toplam 3 etabı birinci tamamladığı yarışı ikincilik kürsüsünde tamamladı.

7-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Ege Rallisi Cumartesi günü 14:30’da Forum Bornova’dan gerçekleştirilen seramoni ile start aldı. Ege Rallisi’nin ilk gün etaplarını oluşturan Bademler, Efemçukuru, Beyler ve Çatalca özel etap yarışlarından Çatalca etabını 06:09.6’lık derecesi ile ilk sırada tamamlayan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisi, ikinci gün etaplarından Çatalca ve Efemçukuru’nda da en iyi dereceyi yaparak ikincilik kürsüsünde yer almaya hak kazandılar.

Yüce Auto Skoda’nın destek verdiği Pegasus takımının Fabia S2000 ile yarışan diğer ekibi Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi ise benzin pompasında yaşanan teknik problemden dolayı yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Avrupa ralli şampiyonu dünyaca ünlü Luca Rossetti- Matteo Chiarcossi ikilisi zorlu bir yarış geçirdiklerini belirterek “Güzel bir yarış çıkarttığımızı düşünüyorum. Ancak sıralama da daha üst sırada yer alabilirdik. Önümüzdeki yarışlarda hedeflediğimiz zirveye ulaşmak için büyük çaba göstereceğiz” açıklamasında bulundu.

Ege Rallisini, 2010 ve 2011 yılında birincilikle tamamlayan Çukurova ise, Ege Rallisinin kendisi için özel bir anlamı olduğunu söylerken “Yaşadığımız talihsizlik sonucu yarıştan çekilmek zorunda kaldık. Oysa Ege Rallisi ile birlikte sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Önümüzde daha uzun bir yarış takvimi var. Bunu telafi edebilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

2012 Türkiye Rallisine 28-29 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak olan ESOK (Eskişehir) yarışları ile devam edilecek. Yüce Auto Skoda’nın destek verdiği Pegasus takımı, Burak Çukurova-Ünal Tezel ve Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi’den oluşan 2 ekip ile Fabia S2000 araçlarıyla zirve için mücadele edecek.