Türkiye’nin en güvenli motosiklet sürücüsünü seçmek için düzenlenen Honda Gymkhana yarışlarının ikincisi Fethiye’de düzenlendi. Yarışın 150 cc kategorisinde birincisi Tolunay Somyürek olurken, 1000 cc kategorisindeki birincisi Kunter Kuşçu oldu.

 

Güvenli sürüş konusunda Türkiye’nin en nitelikli aktivitesi olan Honda Gymkhana’yı İstanbul’da başlatan Honda Türkiye, yarışın ikinci ayağını Fethiye’de düzenledi. Koçfinans’ın destek verdiği Gymkhana’da, hem yarışmacılar hem de seyirciler unutulmaz bir güne tanık olurken yarışın ikinci finalistleri de belirlenmiş oldu. Pirelli lastiklerinin kullanıldığı motosikletlerle yarışan sürücüler, Sompo Japan tarafından sigortalandı.

Büyük Final İstanbul’da

1000 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmada Kunter Kuşçu 1., Sezgin Ünal 2. ve Hakkı Günal da 3. olurken, 150 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmada Tolunay Somyürek 1., Tayfun Özal 2. ve Serkan Özcan  3. oldu. İstanbul ve Fethiye’de dereceye girenlerin yanı sıra İzmir’de düzenlenecek Honda Gymkhana yarışlarında finale kalanlar, son yarışta İstanbul’da bir araya gelerek büyük final için yarışacaklar.