Mercedes-Benz Citan yeni bir kamyonet serisi Citan.Başka bir deyişle “şehir” ve “titan” bir araya getiren yeni bir isim.  Adı Citan “şehir” ve “titan”, bu nedenle araç şehir lojistik için birinci sınıf bir uzman olduğunu kullanıcı için özel günlük operasyonlara karşı karşıya sert zorlukları karşılamak için geliştirilmiştir  Mercedes-Benz vanlar ailesinin başka bir üretim serisi ekleyerek. Citan ortaya çıktı.

Citan, sonbaharda 2012 yılında piyasaya sunulacak. Araç Eylül Hannover IAA Ticari Araç Fuarı’nda ilk defa kamuoyuna açıklanacak.

Citan – şehir trafiğinde ideal bir ortak Citan Mercedes-Benz ‘zorlu kalite standartları doğrultusunda geliştirilmiş ve test edilmiştir. Araç buna dayanıklı ve sağlam. Aynı zamanda, bu aracın kompakt boyutlarına rağmen geniş bir kargo alanı sunan, hizmet, satış ve ticaret sektörlerinde müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır. Buna ek olarak, kamyonet, markanın tipik özellikleri, büyük kalite, ekonomi, güvenlik, mükemmel yol tutuşu, yanı sıra yüksek yakıt verimliliği ve düşük CO2 emisyon değeri gibi sahiptir. Tahrik konsepti, düşük emisyonlu, yakıt tasarruflu dizel ve benzinli motorlar geniş bir aralığı kapsar ve bir BlueEFFICIENCY paketi içerir

Sprinter ve Vito’nun “küçük kardeşi” olarak adlandırılan Citan,Her Mercedes-Benz araç olduğu gibi,tüm çeşitleri standart olarak ESP ile birlikte kullanıcıya sunulacak.